Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do "Niucha"

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do "Niucha"

Terry Pratchett
Tutle Recall: The Discworld Companion... So far

Zolw przypomniany.jpg
Język oryginału angielski
Forma Non fiction
Pierwsze wydanie 2013
I wydanie polskie 2013
Wydawca Prószyński i S-ka
Przekład Piotr W. Cholewa
ISBN 978-83-7839-658-1
Cykl: Świat Dysku
poprzednia
brak
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl

Jeśli twoje życie zależy od orientacji, czy trafiłeś do Imperium Agatejskiego, czy do Zoonów... nie szukaj dłużej! Jest już "Żółw przypomniany. Przewodnik po Świecie Dysku uaktualniony aż do "Niucha"".

Terry Pratchett jest fenomenem pisarskim. Wśród jego licznych wyróżnień i nagród znalazły się World Fantasy Award za osiągnięcia życia, Medal Carnegie, Nagroda Brytyjskiego Stowarzyszenia Fantastyki, osiem doktoratów honorowych i oczywiście tytuł szlachecki. W 2012 r. otrzymał Nagrodę BAFTA za swój film dokumentalny o wspomaganych samobójstwach, "Terry Pratchett: Wybieram śmierć". Jest autorem pięćdziesięciu bestsellerowych książek, ale największą sławę przyniósł mu cykl Świata Dysku. Pierwszą powieść cyklu, "Kolor magii", opublikował w 1983 roku, a dzisiaj, trzy dekady później, seria nie traci rozmachu. Cztery powieści o Dysku: "Wiedźmikołaj", "Piekło pocztowe", "Kolor magii" i "Blask fantastyczny" zostały zaadaptowane do telewizji, a inne czekają na swoją kolej. Na świecie sprzedało się około 75 milionów egzemplarzy jego książek (ale kto by je liczył?), które były tłumaczone na 37 języków.

Terry Pratchett mieszka w pobliżu Salisbury, w Wiltshire.

Stephen Briggs mieszka w Oxfordshire i od wielu lat jest związany ze złowrogim światem amatorskiego teatru, gdzie odkrył Świat Dysku. Przeczytał jedną powieść i złapał dyskowego bakcyla. Potem w trzy tygodnie zapoznał się z pełnym dyskowym kanonem. Oxford Studio Theatre Club wystawił jego sceniczne adaptacje "Trzech wiedźm", "Morta", "Straż! Straż!" i wielu, bardzo wielu innych. Jest też współautorem dyskowych przewodników, terminarzy i map.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony