Barry Trotter i bezczelna parodia

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Barry Trotter i bezczelna parodia

Michael Gerber
Barry Trotter and the Unauthorized Parody

Barry Trotter i bezczelna parodia1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2001
I wydanie polskie 2006
Wydawca Mag
Przekład Paulina Braiter
Autor okładki Douglas Carrel
ISBN 83-7480-009-7
Cykl: Barry Trotter
poprzednia
brak
następna
Barry Trotter i niepotrzebna kontynuacja

Opis

Barry Trotter pojawi się na 22 dni przed polską premierą Ha… innej, najbardziej oczekiwanej książki roku „Barry Trotter i bezczelna parodia” to satyryczne, przezabawne spojrzenie na fenomen Harry’ego Pottera. Można w nim znaleźć sporo ironicznych aluzji pod adresem książek, lecz Gerber kieruje ostrze humoru głównie przeciw potworowi marketingowemu, jakim stał się Harry. Jednocześnie Barry Potter kipi twórczą energią, a prześmieszne podejście autora do magii mogłoby zaskoczyć nawet J. K. Rowling.

Barry Trotter to naprawdę dobra parodia literacka, rzucająca nowe światło na książki Rowling i wychwytująca ich niuanse i irytujące szczegóły. Nie trafia do was Harry? – Barry was zachwyci!

Barry Trotter ma 22 lata i wciąż studiuje w Szkole Magii Hogwash. Nie musi się spieszyć, bo dzięki opowiadającym o nim książkom G.K. Rollin został milionerem, z radością zatem oddaje się rozkoszom pijackiego studenckiego życia. Owszem, stada Gumoli, którzy stale gromadzą się wokół Hogwashu, marząc o tym, by go zobaczyć, czy wręcz dotknąć, trochę wkurzają wiecznego studenta, ale Barry się nie łamie. Do chwili, gdy dociera do niego wieść, że Hollywood zamierza zekranizować pierwszą powieść Rollin. Wszyscy wiedzą, co to oznacza: utratę kontroli nad dziełem, tanie pamiątki i gadżety, kolejne miliony Gumoli wokół Hogwashu. Wraz z Bumblemorem opracowują plan: trzeba powstrzymać realizację filmu.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony