Bożogrobie

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bożogrobie

Jay Kristoff
Godsgrave

Bozogrobie1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2017
I wydanie polskie 2018
Wydawca Mag
Przekład Małgorzata Strzelec
Autor okładki Jason Chan
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7480-910-8
Cykl: Nibynoc (cykl)
poprzednia
Nibynoc
następna
Darkdawn
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Mia Corvere, niszczycielka cesarstw, znalazła sobie miejsce pośród Ostrzy Naszej Pani od Błogosławionego Morderstwa, ale wielu członków Duchowieństwa Czerwonego Kościoła uważa, że na to nie zasłużyła.

Jej pozycja jest niepewna, a w dodatku nadal daleko jej do pomszczenia brutalnej śmierci członków rodziny. Po śmiercionośnej potyczce z dawnym wrogiem Mia zaczyna nabierać podejrzeń co do motywów, jakie kierują samym Czerwonym Kościołem.

Kiedy staje się wiadome, że finał wielkich igrzysk w Bożogrobiu zaszczycą swoją obecnością konsul Scaeva i kardynał Duomo, Mia postanawia przeciwstawić się Kościołowi i sprzedaje się do niewoli, żeby mieć szansę dopełnić obietnicy, którą złożyła w dniu, kiedy straciła wszystko.

Na piaskach areny znajduje nowych sprzymierzeńców, zaciętych rywali i jeszcze więcej pytań na temat swoich dziwnych związków z cieniami. Jednakże w miarę jak ujawnianą są spiski i sekrety, w murach kolegium rośnie liczba ofiar. Mia będzie zmuszona wybierać między lojalnością a zemstą.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony