Bogobójca

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bogobójca

Simon R. Green
The God Killer

Bogobojca1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1991
I wydanie polskie 2004
Wydawca Zysk
Przekład Iwona Michałowska
ISBN 83-7298-598-7
Cykl: Strażnicy Przystani
poprzednia
Zwycięzca bierze wszystko
następna
Vengeance for a Lonely Man

Opis

Trzeci tom cyklu „Strażnicy Przystani”, gatunkowo stanowiącego połączenie przygodowej fantasy i kryminału.

Bogowie przychodzą i odchodzą. Ulicę Bogów znajdującą się w centrum Przystani „zamieszkują” istoty warte więcej, a zarazem mniej niż człowiek; istoty budzące podziw i uwielbienie, strach i trwogę – i marzenia o niezmierzonej potędze. Nikt nie wie, kim ani czym są. Istniały, nim człowiek wybudował ulicę Bogów, będą istnieć, gdy pozostaną po niej już tylko zgliszcza i wspomnienia. Niektórzy mówią, że bóstwa stanowią ucieleśnienie pewnych rzeczywistości; są abstrakcjami ubranymi w formę przez ludzkie pragnienia i lęki, a niekiedy po prostu przez czasy. Inni twierdzą, że to stworzenia nadprzyrodzone, przybyłe z innych wymiarów. Ale tak naprawdę nikt tego nie wie. Są rzeczywiste i nierzeczywiste; a właściwie ani takie, ani takie. Wzbudzają cześć i strach. Są istotami obdarzonymi mocą, a ulica Bogów należy wyłącznie do nich.

Ale teraz, ktoś lub coś uśmierca te istoty, jedną po drugiej.

I oto Hawk i Fisher otrzymują zadanie specjalne… na ulicy, na której tak naprawdę nie działa żadne z praw natury… i przestrzegane jest zaledwie kilka praw Przystani…

Hawk i Fisher to dwoje twardych stróży porządku w mieście magii i występku. Hawk używa topora w obronie prawa, Fisher zaś niezwykle zręcznie włada sztyletem. Razem są doskonałymi pogromcami zbrodni… wspieranymi tchnieniem magii.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony