Córka Węża Midgardu

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Córka Węża Midgardu

Wolfgang Hohlbein
Die Tochter der Midgardschlange

Corka weza midgardu1.jpg
Język oryginału niemiecki
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2010
I wydanie polskie 2012
Wydawca TELBIT
Przekład Jerzy Jercha
Autor okładki Agnieszka Kielak
ISBN 978-83-62252-91-6
Cykl: Saga Asgard
poprzednia
Thor (Hohlbein)
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Średniowieczna Nadrenia. Dwunastoletnia Katharina, sierota wychowująca się w ubogiej podzamkowej wiosce pod batem nienawistnego klechy, zostaje wyrwana ze swojego małego świata.

Kiedy przypadkiem przebywa na zamku, staje się świadkiem przerażającej rzezi i cudem unika śmierci. Wikingowie oblegają zamek i okrutnie mordują wszystkich mieszkańców drewnianej twierdzy. Z opresji ratuje ją wikiński chłopak Ansgar.

Rogate, owłosione demony okazują się ubranymi w skóry wojownikami, niosący ich smok łodzią, a życie w pobliskiej osadzie niezaznaną dotąd sielanką. Niestety, po krótkim wprowadzeniu do zasad nordyckiej demokracji, Katharina dowiaduje się, że ma być wydana za okupem brutalnemu szlachcicowi z sąsiedztwa.

Co gorsza, z niewiadomego powodu na jej tropie jest również demoniczny przywódca konkurencyjnego klanu wikingów, Wulfgar. Jakby tego było mało, wężowate znamię na plecach dziewczyny, które w jej wiosce uchodziło za znak diabła, wzbudza wielkie emocje w rodzinie Ansgara.

Katharina postanawia uciec, a podczas obfitującej w mrożące krew w żyłach epizody wędrówki trafia do pełnego niebezpieczeństw wielkiego miasta, w mroczne lochy warownego zamczyska i na zdradliwe bagna. Zostaje uwikłana w sieci politycznej intrygi, sięgającej aż cesarskiego dworu, dalekiego Paryża i pewnego niegościnnego kraju na Północy. Czy zdoła zdemaskować knowania perfidnego arystokraty? Czy dowie się, kim byli jej rodzice i odkryje tajemnicę swojego znamienia?

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony