Conan i miecz zdobywcy

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Conan i miecz zdobywcy

Robert E. Howard
The Conquering Sword of Conan

Conan i miecz zdobywcy1.jpg
Język oryginału angielski
Forma zbiór opowiadań
Pierwsze wydanie 2005
I wydanie polskie 2013
Wydawca Rebis
Przekład Tomasz Nowak
Autor okładki Gregory Manchess
Ilustracje Gregory Manchess
ISBN 978-83-7510-883-5
Cykl: Conan
poprzednia
Conan i skrwawiona korona
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Oto trzeci tom ponadczasowych opowieści, których bohaterem jest Conan – nieokrzesany i niebezpieczny młodzieniec, zuchwały złodziej, wymachujący mieczem pirat oraz dowódca całych armii. Oto również unikatowe wejrzenie w zamysł pisarskiego geniusza, którego brawurowy i przejrzysty styl, kopiowany przez tak wielu, okazuje się niemożliwy do naśladowania.

Nowa edycja utworów o Conanie, obejmująca wszystkie teksty Roberta E. Howarda w oryginalnych wersjach, składa się z trzech tomów:

Conan i pradawni bogowie

Conan i skrwawiona korona

Conan i miecz zdobywcy

Aquilończycy z zachodnich prowincji (…) byli na swój sposób ludźmi dzikimi, jednak pomiędzy nimi a Cimmeryjczykiem istniała wciąż bezdenna przepaść. Byli synami cywilizacji, którzy z powrotem stali się na wpół barbarzyńcami. On był barbarzyńcą z barbarzyńców od tysiąca pokoleń. Tamci zdolność bycia niewidzialnym oraz zręczność swą nabyli, on się z tymi umiejętnościami urodził. Przewyższał ich nawet w kwestii zwinnych, oszczędnych ruchów. Oni byli wilkami, on zaś tygrysem.

Conan jest jednym z największych literackich bohaterów w historii – człowiekiem z mieczem, który sieje śmierć i zniszczenie pośród krain epoki hyboryjskiej, mierząc się z potężnymi czarnoksiężnikami, zabójczymi potworami oraz armią bezlitosnych złodziei i łajdaków.

Oto Howard w najlepszej formie i Conan w najdzikszej!!!

W najnowszym, bogato ilustrowanym tomie utworów Roberta E. Howarda, przygotowanym na podstawie najwcześniejszych dostępnych wersji – często rękopisów samego autora – znajdziemy takie klasyczne teksty z gatunku magii i miecza, jak „Słudzy Bit-Yakina”, „Za Rzekę Czarną”, „Czarny przybysz”, „Ludożercy z Zambolui” oraz przygodę być może najsłynniejszą ze wszystkich: „Czerwone ćwieki”.

Tom Conan i miecz zdobywcy obejmuje również nigdy wcześniej nie publikowane szkice, notatki, wersje utworów, a także nowe wprowadzenie, prywatną korespondencję i wnikliwy esej „Rodowód hyboryjski”, stanowiący kronikę powstawania serii o Cimmeryjczyku

Zawartość

  • Słudzy Bit-Yakina
  • Za Rzeką Czarną
  • Czarny przybysz
  • Ludożercy z Zambouli
  • Czerwone ćwieki
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony