Czarnoskrzydły

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Czarnoskrzydły

Ed McDonald
Blackwings

Czarnoskrzydly1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2017
I wydanie polskie 2018
Wydawca Mag
Przekład Robert Waliś
Autor okładki Dark Crayon
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7480-917-7
Cykl: Znak Kruka
poprzednia
brak
następna
Zew kruka
Kupisz w: Esef.com.pl

Opis

Nadzieja, rozum, człowieczeństwo: Nieszczęście odbiera je wszystkie.

Pod popękanym i wyjącym niebem rozciąga się rozległe, skażone Nieszczęście, tajemnicza pozostałość wyniszczającej wojny z nieśmiertelnymi istotami znanymi jako Królowie Głębi. Wojna zakończyła się niemal przed wiekiem, a wrogów trzyma w szachu tylko istnienie Maszynerii, straszliwej broni strzegącej granic Nieszczęścia. Nieprzyjaciel przyczaił się po drugiej stronie zatrutej ziemi niczyjej, tętniącej od zwichrowanej magii i złowrogich widm. Obserwuje. Wyczekuje.

Łowca nagród Ryhalt Galharrow oddycha pyłem Nieszczęścia od dwudziestu gorzkich lat. Kiedy dostaje rozkaz odszukania zamaskowanej arystokratki w przygranicznej placówce, niespodziewanie wpada w sam środek szturmu Królów Głębi, który może oznaczać, że nieśmiertelni przestali się lękać Maszynerii. Tylko imponujący pokaz mocy poszukiwanej kobiety, Lady Ezabeth Tanzy, pozwala odeprzeć napastników.

Ezabeth jest cieniem z ponurej przeszłości Galharrowa. Wspólnie wpadają w sieć spisku, który grozi zerwaniem kruchego pokoju, jaki gwarantowała Maszyneria. Galharrow nie jest gotowy na poznanie prawdy o krwi, którą przelał, i bogach, którym ma służyć…

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony