Do gwiazd (Sanderson)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Do gwiazd

Brandon Sanderson
Skyward

Do gwiazd sanderson1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2018
I wydanie polskie 2019
Wydawca Zysk
Przekład Zbigniew A. Królicki
Autor okładki Michał Krawczuk
ISBN 978-83-8116-574-7
Cykl: Skyward
poprzednia
brak
następna
Starsight
Kupisz w: Esef.com.pl

Opis

Bestsellerowy autor, Brandon Sanderson powraca z opowieścią o nieustraszonej dziewczynie, która chce zostać pilotem myśliwca w czasach najazdu ludzkości przez okrutną rasę obcych.

Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków ludzkiej rasy.

Spensa zawsze marzyła, że zostanie jedną z nich, że będzie latać i dowiedzie swojej odwagi. Jednak ciąży na niej niesława jej ojca – zestrzelonego przed wieloma laty pilota, który nieoczekiwanie zdezerterował, praktycznie przekreślając szanse Spensy na przyjęcie do szkoły pilotów.

Ludzie nigdy nie pozwolą Spensie zapomnieć o tym, co zrobił jej ojciec, lecz ona mimo to postanowiła latać. A Krelle właśnie to umożliwili. Podwoili liczebność swojej powietrznej armady, jeszcze bardziej zagrażając światu Spensy. Rozpaczliwa walka ludzkości o przetrwanie pozwoli spełnić jej marzenie życia…

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony