Dowody winy

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dowody winy

Jim Butcher
Proven Guilty

Dowody winy1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2006
I wydanie polskie 2016
Wydawca Mag
Przekład Wojciech Szypuła
Autor okładki Chris McGarth
ISBN 978-83-7480-636-7
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena
poprzednia
Martwy rewir
następna
Biała noc
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Poznajcie Harry’ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) chicagowskiego maga-detektywa. Okazuje się, że w naszym „zwykłym” świecie wprost roi się od niezwykłych, magicznych istot, które najczęściej mają z ludźmi na pieńku. I tu na scenę wkracza Harry.

Magowie z Białej Rady nie przepadają za nim, uważają bowiem – nie bez przyczyny – że jest bezczelny i niezdyscyplinowany. Po tym jednak, jak wojna z wampirami nieco przerzedziła ich szeregi, Harry jest im najzwyczajniej w świecie potrzebny. Dlatego właśnie w okamgnieniu zostaje przydzielony do zbadania pogłosek o czarnej magii.

Jego drugim problemem jest córka starego przyjaciela, która zdążyła dorosnąć i wpakować się w problemy po uszy. Jej chłopak upiera się, że nie ma nic wspólnego ze zbrodnią jakby żywcem wyjętą z krwawego horroru. Pierwsze wrażenie okazuje się… całkiem trafione, o czym Harry przekonuje się, natrafiwszy na ślad złych istot żywiących się strachem. Wszystko to składa się na pracowity dzień dla maga, jego psa i gadającej czaszki imieniem Bob.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony