Elegia na utraconą gwiazdę

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Elegia na utraconą gwiazdę

Elizabeth Haydon
Elegy for a Lost Star

Elegia na utracona gwiazde1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2004
I wydanie polskie 2006
Wydawca Mag
Przekład Anna Reszka
Autor okładki Luis Royo
Seria wydawnicza Andrzej Sapkowski Przedstawia
ISBN 83-7480-021-6
Cykl: Symfonia Wieków
poprzednia
Requiem za słońce
następna
The Assassin King
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Smoczyca Anwyn, która przez trzy lata leżała w grobie ze skał i czarnego węgla w stanie podobnym do śmierci, zostaje uwolniona przez kataklizm, którym zakończyło się „Requiem za słońce”. Zdezorientowana i oszołomiona pamięta tylko dwie rzeczy: osobę, która uwięziła ją w smoczej postaci i zamknęła w grobowcu, oraz wszechogarniające pragnienie zemsty.

Tymczasem Achmed, król Firbolgów, odbudowuje zniszczone królestwo, podczas gdy gildia bezlitosnych asasynów planuje pomścić śmierć swojej przywódczyni.

Straszliwie zdeformowana, ale magiczna istota trafia z cyrku osobliwości do pałacu złego despoty, a ten dostrzega w niej narzędzie, dzięki któremu będzie mógł zrealizować swoje plany podboju kontynentu i przejęcia nad nim władzy.

Pojawienie się nowych przywódców, dobrych i złych, długo oczekiwane narodziny dziecka Czasu, mroczne plany asasynów i władców, nieporozumienia wśród Trójki oraz bitwa na śmierć i życie między dwoma smokami o niewyobrażalnej mocy są początkiem chaosu prowadzącego do wojny, która w rezultacie spustoszy połowę świata

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony