Fenix Antologia

Z encyklopediafantastyki.pl
(Przekierowano z Fenix antologia)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Fenix Antologia

Gniazdo Światów

Logo fx official.jpg
Rok powstania 2018
ISSN 25451472
oficjalna strona


Fenix Antologia – polskie czasopismo fantastyczne. Publikowane są w nim opowiadania, publicystyka i komiksy. Nawiązuje do pisma Fenix.

Spis treści

Historia

Obecnym naczelnym jest Bartek Biedrzycki. Wraz z Krzysztofem Sokołowskim, za aprobatą poprzedniego naczelnego, Jarosława Grzędowicza reaktywowali pismo na przełomie 2017 i 2018 roku. Premierowy, podwójny numer ukazał się 15 stycznia.

Profil pisma

Misją Fenixa Antologii jest upowszechnianie wysokiej jakości dzieł najszerzej pojętej fantastyki literackiej, która z powodu swej wyjątkowości nie znajduje komfortowego miejsca na masowym rynku fantastyki. Polem zainteresowania jest szeroko pojęta fantastyka; publikowane są opowiadania (głównie polskie), teksty publicystyczne i krytyczne oraz komiksy.

Wydania

Magazyn ukazuje się w dwóch formach - częściowo numerowanym nakładzie papierowym i w wydaniu elektronicznym. Wydanie elektroniczne pozbawione jest ilustracji i komiksów, za to zwykle wzbogacone o dodatkowe teksty literackie i publicystyczne.

Działania dodatkowe

Prócz magazynu, redakcja prowadzi także:

  • Archiwum FX - ogólnodostępną, darmową bazę online, w której sukcesywnie publikowane są teksty z poprzednich dwóch odsłon pisma
  • Na żywo z F300 - seria opowiadań Dominiki Węcławek publikowana drukiem i online
  • Fawkes dla książki z cienia - nagroda literacka dla utworów, które przeszły bez echa na rynku wydawniczym, a których przypomnienie czytelnikowi redakcja uznała za ważne
  • Lost Case - serwis z opowiadaniami nadesłanymi przez czytelników
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony