Herezją naznaczeni

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Herezją naznaczeni

David Weber
By Heresies Distressed

Herezja-naznaczeni-b-iext3944111.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2009
I wydanie polskie 2011
Wydawca Rebis
Przekład Robert Szmidt
Autor okładki Stephen Youll
ISBN 978-83-7510-048-8
Cykl: Schronienie
poprzednia
Schizmą rozdarci
następna
Potężna forteca
Kupisz w: Solarisnet.pl


Rozpoczęła się walka o duszę Schronienia. Królestwa Charisu i Chisholmu połączyły siły i poprzysięgły stawić opór tyranii skorumpowanego Kościoła. Ślub młodziutkiej królowej Chisholmu, Sharleyan, z królem Charisu, Caylebem, daje początek zjednoczonej dynastii, zjednoczonemu imperium, którego celem jest obrona ludzkiej wolności. Koronowana na cesarzową Sharleyan znalazła w ramionach Cayleba miłość, na jaką straciła nadzieję z chwilą zamążpójścia dla dobra Korony. Są jednak sprawy, o których Sharleyan nie ma pojęcia; sekrety, jakich Caylebowi nie wolno wyjawić nawet ukochanej żonie, jak choćby przemyślna sieć kłamstw, oszustw i sfabrykowanej religii czy istnienie Nimue Alban.

Trzeci tom cyklu SCHRONIENIE

„Charakter i motywacje poszczególnych postaci są w tym tomie świetnie zarysowane. Weber przedstawia wielkie strategie i polityczne machinacje w przystępny sposób, dzięki czemu jego książkę czyta się z niekłamaną przyjemnością“. „Publishers Weekly“

David Weber to jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF (Honor Harrington, Starfire). Łączny nakład jego książek przekroczył już 7 milionów egzemplarzy, a aż 14 tytułów trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony