Jarosław Błotny

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jarosław Błotny
Jaroslaw blotny1.JPG
Data i miejsce urodzenia 26 stycznia,1964
Poznań
Narodowość Polska
Strona domowa
e-mail
Jaroslaw blotny2.JPG

Jarosław Błotny urodzony w 1964 w Poznaniu pisarz i publicysta. Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1988). Pracy w zawodzie nigdy nie podjął. Ukończył studia podyplomowe z marketingu (1999) oraz z organizacji i zarządzania (2000). Pracował jako asystent na jednej z poznańskich wyższych uczelni, a następnie jako dyrektor marketingu i rzecznik prasowy dużej firmy z branży energetycznej. Obecnie zarządza jedną z jej spółek zależnych.

Zadebiutował podczas studiów wierszami na łamach dodatku literackiego Gazety Poznańskiej (1985) oraz w antologii młodej poezji wielkopolskiej „Przedpole” (Wydawnictwo Poznańskie 1986).

Do pisania wrócił po 20 latach powieścią science – fiction Plan wymierania (Kurpisz 2006). Następnie opublikował dwa tomy cyklu Oium ludu rzymskiego: Wergeld królów (Fabryka Słów 2010) i Purpura imperatora (Fabryka Słów 2011). Jest również autorem opowiadań „Multiplum” (Science Fiction Fantasy & Horror 72/2011) oraz „Lebensraum”.

Cykl „Oium ludu rzymskiego” musiał powstać, albowiem autor zawsze uważał starożytny Rzym za kwintesencję indoeuropejskiego antyku, na którym została ufundowana zachodnia cywilizacja. Zawarł w nim autorską wizję początków świata, któremu nie dano szansy, by mógł zaistnieć.

Oium ludu rzymskiego

Cykl Oium ludu rzymskiego

Powieści

Opowiadania

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony