Kościotrzep

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kościotrzep

Cherie Priest
Boneshaker

Kosciotrzep.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2009
I wydanie polskie 2012
Wydawca Książnica
Przekład Robert J. Szmidt
ISBN 9788324579266
Kupisz w: Solarisnet.pl

Nagroda Locusa, nominacja do Hugo. Steampunk. Ponury świat śmiertelnych gazów, tajemniczych maszyn, piratów w zeppelinach i nieustającej plagi zombie.

W pierwszych latach wojny secesyjnej pogłoski o złocie ściągnęły hordy przybyszów na północno – zachodnie wybrzeże Pacyfiku. Pragnący stanąć do wyścigu Rosjanie zapłacili wynalazcy, Leviticusowi Blue, za stworzenie machiny, która byłaby zdolna do eksploatacji złóż pod lodami Alaski. W ten sposób na świat przyszła Prześwietna Machina Wydobywcza, zwana także "Kościotrzepem". Jednak już podczas pierwszej próby urządzenie to wymknęło się spod kontroli i zniszczyło część Seattle, równocześnie odsłaniając podziemną żyłę śmiercionośnego gazu, który zmieniał każdą żywą istotę w zombie.

Minęło szesnaście lat, stanął mur, odgradzający zniszczone i toksyczne miasto. Nastoletni syn doktora Blue, Ezekiel, podejmie próbę sekretnej krucjaty w celu odwrócenia biegu historii. Szalona wyprawa zaprowadzi go pod mury otaczające miasto, do dzielnic, w których roi się od żywych trupów, piratów powietrznych, przestępczych kacyków i dobrze uzbrojonych uciekinierów.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony