Kroniki Hjörwardu. Wojownik wielkiej ciemności

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kroniki Hjörwardu. Wojownik wielkiej ciemności

Nik Pierumow
Woin wielikoj t'my

Wojownik wielkiej ciemnosci.jpg
Język oryginału rosyjski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1995
I wydanie polskie 2006
Wydawca Prószyński i S-ka
Przekład Ewa Skórska
Oprawa miękka
ISBN 83-7469-341-X
Cykl: Kroniki Hjörwardu
poprzednia
Kroniki Hjörwardu. Śmierć bogów
następna
Kroniki Hjörwardu. Ziemia bez radości
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

W Dajre, stolicy wielkiego Hallanu, królestwa w Hjorwardzie Zachodnim, nastał czas wielkich zmian. W wyniku zamachu stanu tron przejęła Władczyni, półkrwi elfka. Nikt nie wie, skąd przybyła i jak się nazywa, lecz wiadomo powszechnie, że w przewrocie brały udział elfy i nie obeszło się bez błogosławieństwa bogów.

Rodzina królewska, która cudem uszła pogoni, w przebraniu zmierza do Nellasu i tam znajduje schronienie pod dachem zagadkowego starca Gormlego. Ze względu na dzieci król postanawia odpocząć tu kilka dni, potem wyruszyć do posterunku swego zaufanego wojownika Bareja, a stamtąd przeprawić się na wyspę Merkol, do posiadłości krewnych. Gormli przekonuje, by rodzina królewska wyruszyła do Czerwonego Zamku. Propozycja wydawałaby się kusząca - ogromny, pusty zamek, leżący tuż przy granicy Hallanu, gwarantował bezpieczeństwo, spokój i niezależność, lecz od wieków cieszył się złą sławą cytadeli Ciemności, miejsca przeklętego przez bogów. Królowa i najstarsza córka, księżniczka Arjata, błagają króla, by odrzucił tę propozycję, zresztą sam król wcale nie spieszy się z jej przyjęciem.

Czy ostatni przedstawiciele dynastii hallańskiej będą szukać azylu w Czerwonym Zamku? Decyzja jest niełatwa. Kto raz zwiąże się z Ciemnością, ten na wieki będzie zgubiony.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony