Lament. Intryga Królowej Elfów

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Lament. Intryga Królowej Elfów

Maggie Stiefvater
Lament: The Faerie Queen’s Deception

Lament1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2008
I wydanie polskie 2011
Wydawca Illuminatio
Przekład Karolina Socha-Duśko
ISBN 978-83-62476-06-0
Cykl: Books of Faerie
poprzednia
brak
następna
Ballada
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Utalentowaną szesnastoletnią harfistkę, Deirdre Monghan, która regularnie grywa na konkursach i różnych imprezach, dręczy niepokojący rodzaj tremy przed publicznymi występami. Ataki strachu paraliżują ją do tego stopnia, że czas tuż przed występem spędza najczęściej w toalecie.

Prawda, że to kiepski sposób na rozpoczęcie romansu? A jednak…

Kiedy Deirdre przed jednym z festiwali ponownie niemoże opanować swego lęku, z pomocą przychodzi jej tajemniczy chłopak Luke Dillon. Niespodziewanie Luke proponuje jej występ na scenie w duecie razem z nim. Od tego momentu w życiu Deirdre zaczyna pojawiać się czterolistna koniczyna, a ona sama rozwija niezwykłe zdolności, o których wcześniej nie miała pojęcia. Spotyka też dziwacznych ludzi, którzy wydają się pochodzić s z innego świata.

Jej najlepszy przyjaciel James, jej ukochana babcia oraz mama są się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, ponieważ Deirdre znalazła się na celowniku królowej pewnej magicznej krainy. Okazuje się, że Luke został przez nią wynajęty, aby zabić Deirdre, ale zamiast tego zakochał się w niej bez pamięci.

A Deidre? Ta nieśmiała dziewczyna odkrywa w końcu, że jako jedna z niewielu ma dar widzenia mieszkańców tajemniczej krainy.

Ta piękna i niebanalna opowieść, będąca debiutem pisarskim autorki, oddaje wiernie obraz celtyckiej baśni, którą przedstawiono w uwspółcześnionej wersji.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony