Magdalena Kozłowska

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Magda Kozłowska
Magda kozlowska.jpg
Data i miejsce urodzenia 9 listopada,1979
Zakopane
Narodowość Polska
e-mail

Magda ‘Cathia’ Kozłowska ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracę magisterską poświęciła motywom mitologicznym w wybranych dziełach fantastycznych, takich jak Gwiezdne Wojny, Mgły Avalonu oraz Władca Pierścieni.

Obecnie pracuje jako asystentka, pisząc od czasu do czasu recenzje gier komputerowych do pisma „Komputer Świat Gry”. Swój wolny czas poświęca m. in. portalowi Star Wars Extreme, poświęconemu Gwiezdnej Sadze. Pisze artykuły, zajmuje się korektą i kontaktem z czytelnikami, a także prowadzi fan page serwisu na Facebooku.

Z dumą określa się jako geek – potrafi godzinami dyskutować o lewym pikselu z prawej strony w Star Wars, rozważać znaczenie pojedynczych kwestii postaci z ulubionych seriali (Supernatural, Leverage, Dr Who, Warehouse 13) oraz zbierać złoto i drogie przedmioty w Diablo. Jest zapalonym graczem RPG, mistrzuje w systemie Deadlands. Można ją spotkać na wielu konwentach, bardzo często prowadzi prelekcje i konkursy poświęcone wspomnianym zainteresowaniom. Jest molem książkowym – pochłania minimum cztery książki tygodniowo.

W Encyklopedii zajmuje się hasłami związanymi z Gwiezdnymi Wojnami.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony