Martwi za życia

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Martwi za życia

Graham Masterton
Living Death

Martwi za zycia1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2016
I wydanie polskie 2018
Wydawca Albatros
Przekład Anna Dobrzańska
ISBN 978-83-8125-112-9
Cykl: Katie Maguire
poprzednia
Pogrzebani
następna
Tańczące martwe dziewczynki

Opis

Po nieudanej operacji Trójząb detektyw nadkomisarz Katie Maguire ma pełne ręce roboty. Mimo policyjnych działań Cork zalewa fala narkotyków i dopalaczy, grupa złodziei psów włamuje się do hotelu dla psów Sceolan i kradnie dwadzieścia sześć rodowodowych zwierząt, jeden ze złodziei zostaje zastrzelony, a właściciel hotelu i jego żona składają fałszywe zeznania. Tymczasem w Halloween sprzed klubu Eclipse w niewyjaśnionych okolicznościach znika dziewiętnastoletnia Siobhán O’Donohue.

Chaos panuje również w życiu osobistym Katie. Nękana poczuciem winy postanawia zaopiekować się okaleczonym kochankiem i odkrywa, że łączące ich niegdyś, płomienne uczucie wypaliło się. Jej relacje z zastępcą komendanta Jimmym O’Reillym nadal są napięte po tym, jak odkryła, że aby spłacić długi swojego młodego kochanka, O’Reilly pożyczał pieniądze od lokalnego gangstera Bobby’ego Quilty’ego.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do zespołu Katie dołącza przystojny psi detektyw Conor Ó Máille, który przewraca jej życie uczuciowe do góry nogami.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony