Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego
Nagroda literacka
Przyznawana przez Jury
Kraj Polska
Przyznawana od 2008
[1]


Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego, zwana również Nagrodą Żuławskiego bądź Żuławiem, to nagroda literacka w dziedzinie polskiej fantastyki, przyznawana corocznie przez jury złożone z literaturoznawców dla powieści utrzymanej w konwencji fantastyki, opublikowanej w roku poprzednim. Przyznawana jest Nagroda Główna oraz Złote i Srebrne Wyróżnienie.

Skład Jury Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego

Rok 2016

Byli członkowie jury

Zwycięzcy i nominowani

Lista zwycięzców i nominowanych do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego

Rok Autor Tytuł Wyróżnienie
2008 Dukaj, JacekJacek Dukaj Lód Nagroda Główna
2008 Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski Tracę ciepło Złote wyróźnienie
2008 Twardoch, SzczepanSzczepan Twardoch Epifania wikarego Trzaski Srebrne wyróźnienie
2008 Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu, tom II
2008 Komuda, JacekJacek Komuda Diabeł łańcucki
2008 Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Ruda sfora
2008 Szostak, WitWit Szostak Oberki do końca świata
2009 Kosik, RafałRafał Kosik Kameleon Nagroda Główna
2009 Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski Zadra, tom I Złote wyróźnienie
2009 Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Ziemia niczyja Srebrne wyróźnienie
2009 Szyda, WojciechWojciech Szyda Miasto dusz
2009 Jabłoński, WitoldWitold Jabłoński Fryne hetera
2009 Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska i Grzegorz Wiśniewski Chwała ogrodów
Nowa Fantastyka 04 (307) 2008
Na ziemi niczyjej
2010 Protasiuk, MichałMichał Protasiuk Struktura Nagroda Główna
2010 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Przedksiężycowi, tom I Złote wyróźnienie
2010 Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski Święty Wrocław Srebrne wyróźnienie
2010 Dukaj, JacekJacek Dukaj Wroniec Nagroda specjalna
2010 Guzek, MaciejMaciej Guzek Trzeci świat
2010 Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu, tom III
2010 Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Letni deszcz. Sztylet
2011 Szostak, WitWit Szostak Chochoły Nagroda Główna
2011 Dukaj, JacekJacek Dukaj Linia oporu Złote wyróźnienie
2011 Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Vatran Auraio Srebrne wyróźnienie
2011 Twardoch, SzczepanSzczepan Twardoch Wieczny Grunwald
2011 Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Czarny Horyzont
2011 Podrzucki, WawrzyniecWawrzyniec Podrzucki Mosty wszechzieleni
2012 Dukaj, JacekJacek Dukaj Science Fiction Nagroda Główna
2012 Szostak, WitWit Szostak Dumanowski Złote wyróźnienie
2012 Protasiuk, MichałMichał Protasiuk Święto rewolucji Srebrne wyróźnienie
2012 Matuszek, PawełPaweł Matuszek Kamienna Ćma
2012 Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski Krawędź czasu
2012 Uznański, SebastianSebastian Uznański Herrenvolk
2013 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Czarne Nagroda Główna
2013 Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski Widma Złote wyróźnienie
2013 Wegner, Robert M.Robert M. Wegner Niebo ze stali Srebrne wyróźnienie
2013 Szostak, WitWit Szostak Fuga
2013 Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Portal zdobiony posągami
2013 Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu, tom IV
2014 Zbierzchowski, CezaryCezary Zbierzchowski Holocaust F Nagroda Główna
2014 Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski Cienioryt Złote wyróźnienie
2014 Przechrzta, AdamAdam Przechrzta Gambit Wielopolskiego Srebrne wyróźnienie
2014 Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski Szczęśliwa ziemia
2014 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Przedksiężycowi, tom II i Przedksiężycowi, tom III
2014 Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Sezon burz
2015 Majka, PawełPaweł Majka Pokój światów Nagroda Główna
2015 Paliński, PawełPaweł Paliński Polaroidy z zagłady Złote wyróźnienie
2015 Cholewa, MichałMichał Cholewa Forta Srebrne wyróźnienie
2015 Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Biała reduta. Tom 1
2015 Protasiuk, MichałMichał Protasiuk Ad infinitum
2015 Cherezińska, ElżbietaElżbieta Cherezińska Niewidzialna korona
2016 Majka, PawełPaweł Majka Niebiańskie pastwiska Nagroda Główna
2016 Małecki, JakubJakub Małecki Dygot Złote wyróźnienie
2016 Wegner, Robert M.Robert M. Wegner Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza Srebrne wyróźnienie
2016 Szostak, WitWit Szostak Wróżenie z wnętrzności
2016 Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak Łzy diabła
2016 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Tajemnica Nawiedzonego Lasu
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony