Nagroda im. Janusza A. Zajdla

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nagroda im. Janusza A. Zajdla
Nagroda literacka
Przyznawana przez Związek Stowarzyszeń Fandom Polski podczas Polconu
Kraj Polska
Przyznawana od 1985
[1]


Nagroda im. Janusza A. Zajdla, zwana również Nagrodą Zajdla bądź Zajdlem to nagroda literacka w dziedzinie polskiej fantastyki, przyznawana corocznie przez uczestników Polconu dla najlepszych utworów wydanych po raz pierwszy w roku poprzednim. Obecnie przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieść i opowiadanie. Pierwotnie nazwano ją Nagrodą Fandomu Sfinks, zaś po śmierci pierwszego laureata - w wyniku obrad Komitetu Organizacyjnego Polconu - zmieniono jej nazwę na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla.

Spis treści

Laureat Nagrody Fandomu Sfinks

Lista laureatów i nominowanych do Nagrody Fandomu Sfinks (brak rozróżnienia ze względu na długość tekstu)

Rok Autor Tytuł
1985 Zajdel, Janusz A.Janusz A. Zajdel Paradyzja

Laureaci i nominowani w latach 1986-1992 (jedna nagroda)

Lista laureatów i nominowanych do Nagrody im. Janusza A. Zajdla (brak rozróżnienia ze względu na długość tekstu)

Rok Autor Tytuł
1986 Baraniecki, MarekMarek Baraniecki Głowa Kasandry
1987 nagrody nie przyznano
1988 nagrody nie przyznano
1989 Wnuk-Lipiński, EdmundEdmund Wnuk-Lipiński Rozpad połowiczny
1990 nagrody nie przyznano
1991 Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Mniejsze zło
Ostatnie życzenie, Wiedźmin, Opowieści o wiedźminie tom 1
Piekara, JacekJacek Piekara Ponury milczek
Fenix 0 (0) 1990, Robimy rewolucję, Świat jest pełen chętnych suk
Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Jawnogrzesznica
Coś mocniejszego, Fenix 03 (03) 1990, Jawnogrzesznica, Robimy rewolucję, Zero złudzeń
Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Szosa na Zaleszczyki
Rakietowe szlaki tom 4, Wizje alternatywne, Zero złudzeń
1992 Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Kara większa
Balsam długiego pożegnania, Co większe muchy, Czerwony Karzeł 12, Nowa Fantastyka 07 (106) 1991, Ostatni, którzy wyszli z raju, Rakietowe szlaki tom 3
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Król Gór
Fenix 01 (05) 1991
Lewandowski, Konrad T.Konrad T. Lewandowski Ksin
Pawlak, RomualdRomuald Pawlak Wniebowstąpienie Menela
Bo to jest wojna, rzeź i rąbanka, Fenix 03 (07) 1991
Szrejter, ArturArtur Szrejter Wieszczy
Fenix 01 (05) 1991

Laureaci i nominowani w kategorii powieść (od 1993 r.)

Lista laureatów i nominowanych do Nagrody im. Janusza A. Zajdla w kategorii "Powieść".

Rok Autor Tytuł
1993 Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Król Bezmiarów
Batko, ZbigniewZbigniew Batko Oko
Drukarczyk, GrzegorzGrzegorz Drukarczyk Zabijcie Odkupiciela
Oszubski, TadeuszTadeusz Oszubski Sfora
1994 nagrody nie przyznano
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Strażniczka istnień
Pasikowski, WładysławWładysław Pasikowski Ja, Gelerth
1995 Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Krew elfów
Danak, RomanRoman Danak Sotnie Łysego Iwanki
Dębski, EugeniuszEugeniusz Dębski Brat marnotrawny
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Krew i kamień
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Serce gór
1996 Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Pieprzony los Kataryniarza
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Północna granica
Oramus, MarekMarek Oramus Święto śmiechu
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Czas pogardy
1997 Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Kolory sztandarów
Dębski, EugeniuszEugeniusz Dębski Piekło dobrej magii
Dukaj, JacekJacek Dukaj Szkoła
Nowa Fantastyka 11 (170) 1996, Król Bólu
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Ostatni, którzy wyszli z raju
Inglot, JacekJacek Inglot Inquisitor
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Chrzest ognia
1998 Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Druga podobizna w alabastrze
Dukaj, JacekJacek Dukaj Xavras Wyżryn
Inglot, JacekJacek Inglot Quietus
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Wieża Jaskółki
1999 Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Walc stulecia
Kaczyńska-Ciosk, DorotaDorota Kaczyńska-Ciosk Sekret Olsteriona
Kwiatkowska, KrystynaKrystyna Kwiatkowska Prawdziwa historia Morgan Le Fay i Rycerzy Okrągłego Stołu
Redliński, EdwardEdward Redliński Krfotok
2000 Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Gniazdo światów
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Zbójecki gościniec
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Schwytany w światła
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Pani Jeziora
Wolski, MarcinMarcin Wolski Według św. Malachiasza
2001 Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Żmijowa harfa
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Egaheer
Cz. 1: Fenix 05 (94) 2000, Cz. 2: Fenix 06 (95) 2000, Cz. 3: Fenix 07/08 (96) 2000
Lewandowski, Konrad T.Konrad T. Lewandowski Królowa Joanna d'Arc
Wolski, MarcinMarcin Wolski Pies w studni
Żerdziński, MaciejMaciej Żerdziński Opuścić Los Raques
2002 Dukaj, JacekJacek Dukaj Czarne oceany
Dukaj, JacekJacek Dukaj Aguerre w świcie
Wizje alternatywne 3, Król Bólu
Ilukowicz, Jędrzej W.Jędrzej W. Ilukowicz Spod ciemnej gwiazdy
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Pani Dobrego Znaku
Pacyński, TomaszTomasz Pacyński Sherwood
2003 Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Narrenturm
Dukaj, JacekJacek Dukaj Extensa
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Porzucone królestwo
Pacyński, TomaszTomasz Pacyński Wrzesień
Ziemiański, AndrzejAndrzej Ziemiański Achaja
2004 Dukaj, JacekJacek Dukaj Inne pieśni
Białołęcka, EwaEwa Białołęcka Piołun i miód
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Kuzynki
Szostak, WitWit Szostak Wichry Smoczogór
Ziemiański, AndrzejAndrzej Ziemiański Achaja, tom II
2005 Dukaj, JacekJacek Dukaj Perfekcyjna niedoskonałość
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Księżniczka
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Boży bojownicy
Szostak, WitWit Szostak Poszarpane granie
2006 Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu, tom I
Białołęcka, EwaEwa Białołęcka Naznaczeni błękitem
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Miasta pod Skałą
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Zakon Krańca Świata, tom I
Surmik, IwonaIwona Surmik Ostatni smok
2007 Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz Popiół i kurz
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Plewy na wietrze
Kosik, RafałRafał Kosik Vertical
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Zakon Krańca Świata, tom II
Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak Nocarz
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Lux perpetua
2008 Dukaj, JacekJacek Dukaj Lód
Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu, tom II
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch 13 anioł
Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak Renegat
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski Tracę ciepło
Szostak, WitWit Szostak Oberki do końca świata
2009 Kosik, RafałRafał Kosik Kameleon
Białołęcka, EwaEwa Białołęcka wiedźma.com.pl
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Ziemia niczyja
Darda, StefanStefan Darda Dom na wyrębach
Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak Nikt
Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski Zadra, tom I
2010 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Przedksiężycowi, tom I
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Letni deszcz. Sztylet
Dukaj, JacekJacek Dukaj Wroniec
Guzek, MaciejMaciej Guzek Trzeci świat
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski Święty Wrocław
2011 Dukaj, JacekJacek Dukaj Król Bólu i pasikonik
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Krzyż Południa. Rozdroża
Darda, StefanStefan Darda Czarny Wygon. Słoneczna Dolina
Darda, StefanStefan Darda Czarny Wygon. Starzyzna
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Vatran Auraio
Szostak, WitWit Szostak Chochoły
Twardoch, SzczepanSzczepan Twardoch Wieczny Grunwald
2012 Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Grillbar Galaktyka
Dukaj, JacekJacek Dukaj Science Fiction
Małecki, JakubJakub Małecki Dżozef
Matuszek, PawełPaweł Matuszek Kamienna Ćma
Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski Krawędź czasu
Szostak, WitWit Szostak Dumanowski
2013 Wegner, Robert M.Robert M. Wegner Niebo ze stali
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Kłamca 4: Kill'em all
Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu 4
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Czarne
Ziemiański, AndrzejAndrzej Ziemiański Pomnik cesarzowej Achai tom 1
2014 Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski Cienioryt
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Przedksiężycowi, tom III
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski Szczęśliwa ziemia
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Sezon burz
Zbierzchowski, CezaryCezary Zbierzchowski Holocaust F
2015 Cholewa, MichałMichał Cholewa Forta
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Chłopcy 3. Zguba
Darda, StefanStefan Darda Czarny Wygon. Bisy II
Kisiel, MartaMarta Kisiel Nomen Omen
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Biała reduta. Tom 1
Majka, PawełPaweł Majka Pokój światów
2016 Wegner, Robert M.Robert M. Wegner Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza
Cichowski, RafałRafał Cichowski 2049
Dukaj, JacekJacek Dukaj Starość aksolotla
Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak Łzy diabła
Majka, PawełPaweł Majka Niebiańskie pastwiska
Przybyłek, Marcin SergiuszMarcin Sergiusz Przybyłek Gamedec. Obrazki z imperium cz.1
2017 Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski Czterdzieści i cztery
Cholewa, MichałMichał Cholewa Inwit
Kisiel, MartaMarta Kisiel Siła niższa
Krajewska, MartaMarta Krajewska Idź i czekaj mrozów
Rak, RadekRadek Rak Puste niebo
2018 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Niepełnia
Kosik, RafałRafał Kosik Różaniec
Krajewska, MartaMarta Krajewska Zaszyj oczy wilkom
Majka, PawełPaweł Majka Wojny przestrzeni
Olchowy, ArturArtur Olchowy Czarownica znad Kałuży

Laureaci i nominowani w kategorii opowiadanie (od 1993 r.)

Lista laureatów i nominowanych do Nagrody im. Janusza A. Zajdla w kategorii "Opowiadanie".

Rok Autor Tytuł
1993 Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Miecz przeznaczenia
Miecz przeznaczenia, Czerwony Karzeł 12, Opowieści o wiedźminie tom 2
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Coś więcej
Miecz przeznaczenia, Opowieści o wiedźminie tom 2
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Maladie
Nowa Fantastyka 12 (123) 1992, Świat króla Artura. Maladie, Maladie, Maladie i inne opowiadania
Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Źródło bez wody
Czarna msza, Czerwone dywany, odmierzony krok
Żerdziński, MaciejMaciej Żerdziński Krew i deszcz
Nowa Fantastyka 10 (121) 1992, Korporacja Wars'n'Guns, Imperium hiacyntów
1994 Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski W leju po bombie
Czerwony Karzeł 12, Coś się kończy, coś się zaczyna, Fenix 04 (20) 1993, Maladie i inne opowiadania
Bogucki, JanuszJanusz Bogucki Turniej, czyli Nie ma to jak magia
Fenix 08 (24) 1993
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Spokojne, słoneczne miejsce lęgowe
Nowa Fantastyka 03 (126) 1993, Druga podobizna w alabastrze, Vatran Auraio
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Bardzo cenny pierścień
Magia i Miecz 05 (05) 1993, Wstań i idź
1995 Białołęcka, EwaEwa Białołęcka Tkacz Iluzji
Nowa Fantastyka 08 (143) 1994, Czerwony Karzeł 12, Miłosne dotknięcie nowego wieku, Tkacz iluzji
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Maika Ivanna
Nowa Fantastyka 01 (136) 1994, Druga podobizna w alabastrze
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Wrócę do ciebie, kacie
Głowobójcy, Wrócę do ciebie, kacie, Małodobry, Wstań i idź
Lewandowski, Konrad T.Konrad T. Lewandowski Pacykarz
Nowa Fantastyka 03 (138) 1994, Noteka 2015
Zimniak, AndrzejAndrzej Zimniak Klatka pełna aniołów
Nowa Fantastyka 12 (147) 1994, Klatka pełna aniołów, Śmierć ma zapach szkarłatu, Dziś zombie o czwartej
Żerdziński, MaciejMaciej Żerdziński Pancerniki siedzące w granatowej wodzie
Nowa Fantastyka 04 (139) 1994, Imperium hiacyntów
1996 Lewandowski, Konrad T.Konrad T. Lewandowski Noteka 2015
Nowa Fantastyka 04 (151) 1995, Czerwony Karzeł 12, Miłosne dotknięcie nowego wieku, Noteka 2015
Białołęcka, EwaEwa Białołęcka Okrąg Pożeraczy Drzew
Nowa Fantastyka 11 (158) 1995
Lechociński, TomaszTomasz Lechociński Łzy Boga
Nowa Fantastyka 09 (156) 1995
Żerdziński, MaciejMaciej Żerdziński Malarze
Nowa Fantastyka 02 (149) 1995, Korporacja Wars'n'Guns, Imperium hiacyntów
1997 Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Śpiące królewna
Czerwone dywany, odmierzony krok, Śpiąca królewna. Pieprzony los Kataryniarza
Dębski, EugeniuszEugeniusz Dębski Z powodu picia podłego piwa
Nowa Fantastyka 12 (171) 1996, Z powodu picia podłego piwa, O włos od piwa
Dukaj, JacekJacek Dukaj Wielkie podzielenie
Nowa Fantastyka 03 (162) 1996, Miłosne dotknięcie nowego wieku
Lewandowski, Konrad T.Konrad T. Lewandowski Półmisek
Nowa Fantastyka 01 (160) 1996, Noteka 2015
1998 Białołęcka, EwaEwa Białołęcka Błękit maga
Nowa Fantastyka 03 (174) 1997, Tkacz iluzji
Dębski, EugeniuszEugeniusz Dębski Aaa, kotki dwa
Trzynaście kotów, Szklany szpon
Komuda, JacekJacek Komuda Tak daleko do nieba
Nowa Fantastyka 06 (177) 1997, Robimy rewolucję!, Imię bestii
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Ostatnia posługa
Fenix 08 (67) 1997, Weźmisz czarno kure...
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski Złote popołudnie
Trzynaście kotów, Coś się kończy, coś się zaczyna, Strefa Mroku, Maladie i inne opowiadania
1999 Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska A kochał ją, że strach
Magia i Miecz 10 (58) 1998, Opowieści z Wilżyńskiej Doliny
Dukaj, JacekJacek Dukaj Serce Mroku
Nowa Fantastyka 11 (194) 1998, Król Bólu
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres Władcy śniegu
Fenix 09 (78) 1998
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Hochsztapler
Fenix 07 (76) 1998, Kroniki Jakuba Wędrowycza
Wolski, MarcinMarcin Wolski Operacja Herod
Nowa Fantastyka 07 (190) 1998, Enklawa
Wrocławski, KaretaKareta Wrocławski Pandemolium
Fenix 08 (77) 1998, Upalna zima
Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Żywa gotówka
Nowa Fantastyka 09 (192) 1998, Coś mocniejszego
2000 Liedtke, AntoninaAntonina Liedtke CyberJoly Drim
Fenix 01 (80) 1999
Białołęcka, EwaEwa Białołęcka Nocny Śpiewak
Nowa Fantastyka 01 (196) 1999
Rec i Alicja Joker, MaliviaMalivia Rec i Alicja Joker Gdybym wiedział, że żyję
Czerwony Karzeł 16
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Schizma
Fenix 09 (88) 1999, Więzy krwi
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Sól na niebieskich pastwiskach
Obrońcy Królestwa, Fenix 07 (86) 1999, Żarna niebios
Lewandowski, Konrad T.Konrad T. Lewandowski El Ninio 2035
Nowa Fantastyka 12 (207) 1999, Noteka i inne alternatywy, Noteka 2015
2001 Dukaj, JacekJacek Dukaj Katedra
W kraju niewiernych, Katedra
Dukaj, JacekJacek Dukaj Ruch Generała
W kraju niewiernych
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Beznogi tancerz
Obrońcy Królestwa, Fenix 10 (98) 2000, Żarna niebios
Ziemiański, AndrzejAndrzej Ziemiański Bomba Heisenberga
Nowa Fantastyka 09 (216) 2000, Zapach szkła
Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Koszt uzyskania
Cz. 1: Magia i Miecz 02 (74) 2000, Cz. 2: Magia i Miecz 03 (75) 2000
2002 Ziemiański, AndrzejAndrzej Ziemiański Autobahn nach Poznań
Rakietowe szlaki tom 6, Zajdel 2002, Zapach szkła
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Żarna niebios
Fenix 06 (106) 2001, Zajdel 2002, Żarna niebios
Świdziniewski, WojciechWojciech Świdziniewski Murarze
Science Fiction 03 (03) 2001, Zajdel 2002
Ziemiański, AndrzejAndrzej Ziemiański Waniliowe plantacje Wrocławia
Nowa Fantastyka 09 (228) 2001, Zajdel 2002, Zapach szkła
Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Cała kupa wielkich braci
Cała kupa wielkich braci, Zajdel 2002, Coś mocniejszego
2003 Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Kuzynki
Science Fiction 06 (16) 2002, Zajdel 2003
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Kot Wiedźmy
Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Zajdel 2003
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Życzenie
Nowa Fantastyka 12 (243) 2002, Zajdel 2003, Wody głębokie jak niebo
Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz Pobożne życzenie
Coś mocniejszego, Zajdel 2003
2004 Ziemiański, AndrzejAndrzej Ziemiański Zapach szkła
Cz. 1: Nowa Fantastyka 10 (253) 2003, Cz. 2: Nowa Fantastyka 11 (254) 2003, Cz. 3: Nowa Fantastyka 12 (255) 2003, Zapach szkła
Białołęcka, EwaEwa Białołęcka Pierścień dla Bestii
Czerwony Karzeł 7, Click! Fantazja / Fantasy 03 (9) 2003
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Róże dla Sirocco
Super Fantastyka Powieść 01 (1) 2003, Wody głębokie jak niebo
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Zaćmienie serca
Science Fiction 3 (36) 2004, Wody głębokie jak niebo
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Dopuszczalne straty
Obrońcy Królestwa, Żarna niebios
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Jakub Wędrowycz i siedmiu krasnoludków
Zagadka Kuby Rozpruwacza, Click! Fantazja / Fantasy 03 (9) 2003
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Księżniczka
Science Fiction 01 (22) 2003
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Mars 1899 r.
Nowa Fantastyka 01 (244) 2003, 2586 kroków
2005 Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Wody głębokie jak niebo
Nowa Fantastyka 11 (266) 2004, Wody głębokie jak niebo, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005
Dukaj, JacekJacek Dukaj Crux
PL+50. Historie przyszłości, Król Bólu, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005
Guzek, MaciejMaciej Guzek Królikarnia
Nowa Fantastyka 08 (263) 2004, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk Wieczorne dzwony
Science Fiction 07 (40) 2004, 2586 kroków, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005
Szyda, WojciechWojciech Szyda Szlak cudów (rękopis znaleziony w pociągu)
Wizje alternatywne 5, Szlak cudów, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2005
2006 Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz Wilcza zamieć
Deszcze niespokojne, Wypychacz zwierząt, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2006
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Śmierć czarnoksiężnika
Wody głębokie jak niebo, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2006
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Cicha noc
Kłamca, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2006
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Długie Noce
Diabeł na wieży, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2006
2007 Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska Smok tańczy dla Chung Fonga
Księga smoków, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2007
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Bóg marnotrawny
Kłamca 2: Bóg marnotrawny, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2007
Guzek, MaciejMaciej Guzek Zmiana
Księga smoków, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2007
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath Balsam długiego pożegnania
Balsam długiego pożegnania, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2007
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Piękna i graf
Niech żyje Polska. Hura!, Czerwona mgła, Wstań i idź, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2007
Szostak, WitWit Szostak Raport z nawiedzonego miasta
Księga smoków, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2007
2008 Szostak, WitWit Szostak Miasto grobów. Uwertura
Księga strachu 2, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2008
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Ulica
Księga strachu 2, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2008
Guzek, MaciejMaciej Guzek Adwent
Księga strachu, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2008
Nowak, JakubJakub Nowak Karnawał
Nowa Fantastyka 07 (298) 2007, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2008
Szyda, WojciechWojciech Szyda Hexenhammer
Fantastyka wydanie specjalne 4 (17) 2007, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2008
2009 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Światy Dantego
Epidemie i zarazy, Światy Dantego, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2009
Dukaj, JacekJacek Dukaj Kto napisał Stanisława Lema?
Doskonała próżnia, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2009
Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak Sznurki przeznaczenia
Science Fiction, Fantasy i Horror 04 (30) 2008, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2009
Miszczak, AndrzejAndrzej Miszczak Harpunnicy
Nowe idzie, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2009
Szostak, WitWit Szostak Podworzec
Nowa Fantastyka 02 (305) 2008, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2009
2010 Wegner, Robert M.Robert M. Wegner Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami
Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2010
Małecki, JakubJakub Małecki Za godzinę powinna tu być
Zaksięgowani, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2010
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski Głowa węża
Nowa Fantastyka 10 (325) 2009, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2010
2011 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Duchy w maszynach
Jeszcze nie zginęła, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Rusałka
Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Małpki z liści
Smok urojony, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011
Darda, StefanStefan Darda Ostatni telefon
Horyzonty Wyobraźni 2010, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011
Dukaj, JacekJacek Dukaj Piołunnik
Król Bólu, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011
Olejniczak, Jewgienij T.Jewgienij T. Olejniczak Księga Besławii
Fantasy & Science Fiction 04 (4) 2010, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011
Wegner, Robert M.Robert M. Wegner Najlepsze, jakie można kupić...
Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011
2012 Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Bajka o trybach i powrotach
Księga wojny, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2012
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska Żar
Fantastyka wydanie specjalne 4 (33) 2011, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2012
Darda, StefanStefan Darda Spójrz na to z drugiej strony
15 blizn, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2012
Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak Strasznie mi się podobasz
Strasznie mi się podobasz, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2012
Szpak, MarceliMarceli Szpak Obcy
Ultramaryna, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2012
2013 Wegner, Robert M.Robert M. Wegner Jeszcze jeden bohater
Herosi, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Będziesz to prać!
Chłopcy, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Co było, a nie jest...
Chłopcy, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek Kukuryku!
Chłopcy, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013
Dukaj, JacekJacek Dukaj Portret nietoty
Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak Czerwona mgła
Czerwona mgła, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013
2014 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Człowiek nieciągły
Pożądanie, Światy Dantego, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2014
Cetnarowski, MichałMichał Cetnarowski Cyberpunk
Rok po końcu świata, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2014
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Okno Myszogrodu
Rok po końcu świata, Światy Dantego, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2014
Majka, PawełPaweł Majka Grewolucja
Nowa Fantastyka 05 (368) 2013, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2014
Mirski, PiotrPiotr Mirski Drobnoustroje
Nowa Fantastyka 09 (372) 2013, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2014
Podlewski, MarcinMarcin Podlewski Edmund po drugiej stronie lustra
Nowa Fantastyka 12 (375) 2013, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2014
Szyda, WojciechWojciech Szyda Popiołun
Fantastyka wydanie specjalne 3 (40) 2013, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2014
2015 Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch Sztuka porozumienia
Światy równoległe, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2015
Chodorowska, KrystynaKrystyna Chodorowska Kre(jz)olka
Nowa Fantastyka 03 (378) 2014, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2015
Darda, StefanStefan Darda Nika
Opowiem ci mroczną historię, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2015
Darda, StefanStefan Darda Rowerzysta
Opowiem ci mroczną historię, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2015
Dziedzic-Chojnacka, DorotaDorota Dziedzic-Chojnacka Teleturniej
[[2]], Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2015
Krajewska, MartaMarta Krajewska Daję życie, biorę śmierć
Nowa Fantastyka 10 (385) 2014, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2015
2016 Wegner, Robert M.Robert M. Wegner Milczenie owcy
Legendy polskie, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2016
Dziedzic-Chojnacka, DorotaDorota Dziedzic-Chojnacka Nihil fit sine causa
Fantazje Zielonogórskie. Tom 5, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2016
Kucenty, MagdalenaMagdalena Kucenty Koziorożec i Smok
Smokopolitan 3 (3) 2015, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2016
Przybyłek, Marcin SergiuszMarcin Sergiusz Przybyłek Simon
Wolsung Antologia tom 2, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2016
Zańko, PrzemysławPrzemysław Zańko Pajęczarka
Fantastyka wydanie specjalne 4 (49) 2015, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2016
2017 Cetnarowski, MichałMichał Cetnarowski Wywiad z Borutą
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski
Braun, JuliuszJuliusz Braun Lo faresti per me?
Smokopolitan 1 (4) 2016
Cholewa, MichałMichał Cholewa Bunt maszyn
Geniusze fantastyki
Hałas, AgnieszkaAgnieszka Hałas Panicz z Ertel-Sega
Na nocnej zmianie
Kucenty, MagdalenaMagdalena Kucenty Paradoks Bliźniąt
Smokopolitan 3 (6) 2016
Szumacher, AnnaAnna Szumacher Na nocnej zmianie
Na nocnej zmianie
Szumacher, AnnaAnna Szumacher To byliśmy my
Silmaris 2 (2) 2016
2018 Bigos, LeszekLeszek Bigos Ecce Homo
Smokopolitan 3 (10) 2017
Cieśla, DawidDawid Cieśla Diabolus ex machina
Fantazje zielonogórskie 7
Kisiel, MartaMarta Kisiel Szaławiła
Szaławiła
Kucenty, MagdalenaMagdalena Kucenty #Eudajmonia
Nowa Fantastyka 06 (417) 2017
Zańko, PrzemysławPrzemysław Zańko Chwała
Nowa Fantastyka 10 (421) 2017

Tabela

Lista laureatów i nominowanych w całej historii nagrody (Stan na 18.05.2018)

Autor Liczba statuetek Liczba nominacji
Baraniecki, MarekMarek Baraniecki 1 1
Batko, ZbigniewZbigniew Batko 0 1
Białołęcka, EwaEwa Białołęcka 2 8
Bigos, LeszekLeszek Bigos 0 1
Bogucki, JanuszJanusz Bogucki 0 1
Braun, JuliuszJuliusz Braun 0 1
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska 3 15
Cetnarowski, MichałMichał Cetnarowski 1 2
Chodorowska, KrystynaKrystyna Chodorowska 0 1
Cholewa, MichałMichał Cholewa 1 3
Cichowski, RafałRafał Cichowski 0 1
Cieśla, DawidDawid Cieśla 0 1
Ćwiek, JakubJakub Ćwiek 1 10
Danak, RomanRoman Danak 0 1
Darda, StefanStefan Darda 0 8
Dębski, EugeniuszEugeniusz Dębski 0 4
Drukarczyk, GrzegorzGrzegorz Drukarczyk 0 1
Dukaj, JacekJacek Dukaj 6 20
Dziedzic-Chojnacka, DorotaDorota Dziedzic-Chojnacka 0 2
Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz 3 5
Guzek, MaciejMaciej Guzek 0 4
Hałas, AgnieszkaAgnieszka Hałas 0 1
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath 3 9
Inglot, JacekJacek Inglot 0 2
Ilukowicz, Jędrzej W.Jędrzej W. Ilukowicz 0 1
Kaczyńska-Ciosk, DorotaDorota Kaczyńska-Ciosk 0 1
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch 5 11
Kisiel, MartaMarta Kisiel 0 3
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak 1 8
Komuda, JacekJacek Komuda 0 1
Kosik, RafałRafał Kosik 1 3
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska 2 9
Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak 0 6
Krajewska, MartaMarta Krajewska 0 3
Kres, Feliks W.Feliks W. Kres 1 9
Kucenty, MagdalenaMagdalena Kucenty 0 3
Kwiatkowska, KrystynaKrystyna Kwiatkowska 0 1
Lechociński, TomaszTomasz Lechociński 0 1
Lewandowski, Konrad T.Konrad T. Lewandowski 1 6
Liedtke, AntoninaAntonina Liedtke 1 1
Majka, PawełPaweł Majka 0 4
Małecki, JakubJakub Małecki 0 2
Matuszek, PawełPaweł Matuszek 0 1
Mirski, PiotrPiotr Mirski 0 1
Miszczak, AndrzejAndrzej Miszczak 0 1
Nowak, JakubJakub Nowak 0 1
Olchowy, ArturArtur Olchowy 0 1
Olejniczak, Jewgienij T.Jewgienij T. Olejniczak 0 1
Oramus, MarekMarek Oramus 0 1
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski 1 5
Oszubski, TadeuszTadeusz Oszubski 0 1
Pacyński, TomaszTomasz Pacyński 0 2
Pawlak, RomualdRomuald Pawlak 0 1
Pasikowski, WładysławWładysław Pasikowski 0 1
Piekara, JacekJacek Piekara 0 1
Pilipiuk, AndrzejAndrzej Pilipiuk 1 9
Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski 2 4
Podlewski, MarcinMarcin Podlewski 0 1
Przybyłek, Marcin SergiuszMarcin Sergiusz Przybyłek 0 2
Rak, RadekRadek Rak 0 1
Rec i Alicja Joker, MaliviaMalivia Rec i Alicja Joker 0 1
Redliński, EdwardEdward Redliński 0 1
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski 5 15
Surmik, IwonaIwona Surmik 0 1
Szostak, WitWit Szostak 1 9
Szpak, MarceliMarceli Szpak 0 1
Szrejter, ArturArtur Szrejter 0 1
Szumacher, AnnaAnna Szumacher 0 2
Szyda, WojciechWojciech Szyda 0 3
Świdziniewski, WojciechWojciech Świdziniewski 0 1
Twardoch, SzczepanSzczepan Twardoch 0 1
Wegner, Robert M.Robert M. Wegner 5 6
Wnuk-Lipiński, EdmundEdmund Wnuk-Lipiński 1 1
Wolski, MarcinMarcin Wolski 0 3
Wrocławski, KaretaKareta Wrocławski 0 1
Zajdel, Janusz A.Janusz A. Zajdel (laureat Nagrody Fandomu Sfinks) 1 1
Zańko, PrzemysławPrzemysław Zańko 0 2
Zbierzchowski, CezaryCezary Zbierzchowski 0 1
Ziemiański, AndrzejAndrzej Ziemiański 2 7
Ziemkiewicz, Rafał A.Rafał A. Ziemkiewicz 3 10
Zimniak, AndrzejAndrzej Zimniak 0 1
Żerdziński, MaciejMaciej Żerdziński 0 4
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony