Nauka Świata Dysku II: Glob

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nauka Świata Dysku II: Glob

Terry Pratchett & Ian Stewart & Jack Cohen
Science of Discworld II: The Globe

Nauka swiata dysku2.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2002
I wydanie polskie 2005
Wydawca Prószyński i S-ka
Przekład Piotr W. Cholewa
Autor okładki Paul Kidby
ISBN 8373376410
Cykl: Nauka Świata Dysku
poprzednia
Nauka Świata Dysku I
następna
Nauka Świata Dysku III: Zegarek Darwina
Kupisz w: Solarisnet.pl


Na planecie Ziemi zalękła się pasożytnicza forma życia – elfy. Przenikają wszędzie. I wolą, żeby ludzie byli zabobonni, strachliwi, i bali się piorunów. Chcą zapanować nad naszą przyszłością i trzeba je powstrzymać… Ale kto tego dokona? Na scenę wkraczają magowie z Niewidocznego Uniwersytetu, którzy – w znakomitej „Nauce Świata Dysku” – niechcący stworzyli Ziemię i nasz wszechświat. Wtedy jakoś nie zdołali zauważyć ludzkości (coż, w końcu istniejemy tylko jakiś milion lat, więc łatwo nas przeoczyć). Ale teraz w końcu nas znaleźli.

W „Nauce Świata Dysku II” dwóch naukowców, Ian Stewart i Jack Cohen, łączą siły z autorem fantasy, Terrym Pratchettem, by pokazać, co się dzieje, gdy magowie toczą walkę z elfami. Na przykład Renesans zostaje pchnięty do przodu, a w miejscu Londynu pojawia się senna neandertalska wioska. Grube kobiety zaczynają odgrywać ważną rolę w malarstwie. Pewien bardzo sławny dramatopisarz przychodzi na świat i pisze Sztrukę.

„Nauka Świata Dysku II. Glob” to wyjątkowa książka, łącząca szybką akcję noweli ze świat Dysku z naukowym komentarzem na temat ewolucji, rozwoju myśli ludzkiej, kultury, języka, sztuki i nauki. Rezultatem jest – gdy magowie mocują się z naturą Dobra i Zła, a historia zostaje kilka razy napisana od nowa – fascynujące, błyskotliwe i oryginalne spojrzenie na świat, w którym żyjemy.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony