Neverland

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Neverland

Maxime Chattam

Neverland1.jpg
Język oryginału francuski
Forma powieść
I wydanie polskie 2016
Wydawca Sonia Draga
Przekład Lilla Teodorowska
ISBN 978-83-7999-570-7
Cykl: Inny Świat
poprzednia
Oz
następna
Genesis (Chattam)
Kupisz w: Solarisnet.pl


Wróg zniszczył drugie Jądro Ziemi, rozdzielił Matta, Amber i Tobiasa.

Podczas gdy Entropia i jej potworne istoty kontynuują swe dzieło zniszczenia, Matt odkrywa Neverland, ukrytą i tajemniczą fortecę Zjaw – młodych rebeliantów z imperium Oza.

Czy uda się na czas odbudować Przymierze Trojga i uratować Europę?

Nadchodzi pora, aby wyjawić ostatnie tajemnice Innego Świata…

Inny Świat to świat ziemski zmieniony po katastrofalnej burzy, która rozdzieliła dzieci od dorosłych (dorośli stracili pamięć) i dokonała licznych zmian we wszystkim co żywe. W trzech pierwszych tomach na terenie Ameryki Północnej dzieci i nastolatkowie (Piotrusie) toczą z dorosłymi (Cynikami) wojnę, która po wielkiej bitwie kończy się zawarciem pokoju. Wtedy jednak Matt, Amber i Tobias, członkowie Przymierza Trojga, muszą stawić czoło nowemu zagrożeniu. Otóż na północy kontynentu nie przestaje rosnąć istota zwana Entropią. To potężna chmura będąca skupiskiem odpadów wyprodukowanych przez ludzkość, kierowana przez sztuczną inteligencję – przez resztki tego, czym był Internet, zwane Ggl.

Entropia zawładnęła Wyspami Brytyjskimi i przymierza się do ataku na Francję pod panowaniem Oza– królestwa dorosłych Europejczyków, którzy nie doszli do porozumienia z dziećmi. W Castel d’Oz, mieście na terenie dawnego Londynu, Ggl wchłania i niszczy jedno z trzech Jąder Ziemi, skupiska życia, którego zdaje się bać. Tymczasem statek, na którym przybywają członkowie Przymierza Trojga, zostaje zniszczony za sprawą Spijacza Niewinności, Cynika sprzyjającego Ggl. Amber, Matt i Tobias muszą się najpierw pozbierać po zamachu, a następnie coś wymyślić, aby wykończyć Entropię.

Neverland
Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2016 Neverland1.jpg Wydawca: Sonia DragaISBN 978-83-7999-570-7
Lilla Teodorowska
2 2018 Neverland2.jpg Wydawca: Młody BookISBN 978-83-8110-536-1
Lilla Teodorowska


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony