Ostatni bierze wszystko

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ostatni bierze wszystko

Miroslav Žamboch
Poslední bere vše

Ostatni bierze wszystko1.jpg
Język oryginału czeski
Forma omnibus
I wydanie polskie 2017
Wydawca Fabryka Słów
Przekład Andrzej Kossakowski
Autor okładki Vladimir Nenov
Ilustracje Vladimir Nenov
ISBN 978-83-7964-216-8
Cykl: Koniasz
poprzednia
brak
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Według starego prawa na trzydzieści dni przed koronacją ogłasza się wolne łowy. Kto następcę tronu zabije, ten ma szansę na zajęcie jego miejsca. Na miesiąc przed koronacją starszy syn władcy ginie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a jego bratu Tekuardowi, który właśnie stał się zwierzyną łowną, nie pozostaje nic innego prócz ucieczki przed zabójcami, najemnymi czarodziejami, przed całym światem. Mimo iż jego szanse na przeżycie są niemal równe zeru, za wszelka cenę stara sie umknąć łowcom.

„Miałem już wszystkiego dość. Czarodziejów, wyszkolonych assasinów, treningu i studiowania magii. Nigdy nie chciałem być czarodziejem, unikałem ich, nie ceniłem magii bardziej niż to było konieczne. Wszystko to zdało się na nic, ponieważ mój ojciec był największym magiem na Kontynencie a ja będę musiał umrzeć z tego powodu. A wraz ze mną bliżej nieokreślona ilość innych ludzi.”

Trzy historie. Prawdziwy popis zręczności literackiej najpopularniejszego czeskiego autora Fantasy. Długi sprint bez tchu, gdzie o dziwo, to ostatni bierze wszystko.

Zawartość zbioru

  • Długi sprint
  • Pokłosie
  • Ostatni bierze wszystko
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony