Otchłań (Patykiewicz)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Otchłań

Piotr Patykiewicz

Otchlan patykiewicz1.jpg
Język oryginału polski
Forma powieść
I wydanie polskie 2019
Wydawca Genius Creations
Autor okładki Krzysztof Zarzycki
ISBN 978-83-7995-226-7
Cykl: Krawędź
poprzednia
brak
następna
brak
Kupisz w: Esef.com.pl

Opis

Świat zawieszony pomiędzy Niebem a Otchłanią opromienia życiodajna Łaska. Przybiera ona postać słonecznego światła, które rozprasza mrok i błogosławi wszystko co żywe. Czasami jednak przybiera bardziej materialną formę Anioła.

Kiedy jeden z takich wysłanników Łaski spada w górach niedaleko klasztoru, pozostawia w tym miejscu potężną emanację mocy. Dzięki niej zamieszkujący pobliską grotę pustelnik zaczyna czynić cuda i przyciągać wiernych. Wzbudza tym zawiść i pożądanie Mistrza Zakonu, który wysyła na przeszpiegi Najdka, sierotę przygarniętego lata temu przez zakonników.

Chłopak staje się świadkiem zmagań pomiędzy światłem Łaski, a demonami Otchłani. To czego doświadcza i wiedza jaką zdobywa stanowi ogromne zagrożenie dla ustalonego porządku świata. Najdek, aby uniknąć śmierci lub dożywotniego odosobnienia w klasztorze musi uciekać. Wyrusza wraz z najlepszym przyjacielem Cabajem i naznaczoną przez Otchłań Zoją w podróż, która zawiedzie ich na krawędź świata. Znajdą tam odpowiedzi na wiele pytań ale i wiele pytań bez odpowiedzi.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony