Pierwsze uderzenie

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pierwsze uderzenie

John Ringo
Gust Front

Pierwsze uderzenie.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2001
I wydanie polskie 2004
Wydawca ISA
Przekład Radosław Botev, Przemysław Bieliński
Autor okładki Robert Adler
ISBN 8388916734
Cykl: Dziedzictwo Antenata
poprzednia
Pieśń przed bitwą
następna
Taniec z diabłem
Kupisz w: Solarisnet.pl


Obcy przybyli do nas z darami, przestrogami i propozycją nie do odrzucenia. Mieliśmy prosty wybór: albo będziemy mięsem armatnim, albo... po prostu mięsem. Mogliśmy wysłać nasze wojska i walczyć - tak, jak tylko ludzie potrafią - z rozszalałą hordą, która dosłownie żywiła się łupami swoich międzygwiezdnych podbojów; mogliśmy też czekać, bezbronni, aż zostaniemy pożarci. Wybraliśmy walkę.

Dzięki technologii Galaksjan i własnej odwadze Ziemianie powstrzymali Posleenów na dwóch światach. Wywalczyli sobie chwilę oddechu, chwilę - choć krótką - pokoju...

Dla weteranów Sił Ekspedycyjnych Barwhon i Diess oznacza to szansę uwolnienia się od wspomnień o krwawych starciach z posleeńskimi centaurami, wspomnień o krzykach konających w purpurowych bagnach żołnierzy i o masakrach pod palącymi, obcymi słońcami. Dla Ziemi to możliwość uzupełnienia armii niedoświadczonych rekrutów zaprawionymi w boju weteranami. W wyniku politycznych, wojskowych i naukowych błędów ziemskie wojska pogrążyły się w chaosie, a w obliczu nadciągającej inwazji ci umęczeni żołnierze mogą być jedynymi ludźmi, którzy będą w stanie ocalić Ziemię od zniszczenia. Gdyby tylko mieli czas, żeby wylizać się z ran. Bo Posleeni nie trzymają się planu.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony