Podwójna śmierć

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Podwójna śmierć

Eugeniusz Dębski

Podwojna smierc.jpeg
Język oryginału polski
Forma Powieść
I wydanie polskie 1989
Wydawca KAW
Autor okładki Wiesław Zajączkowski
ISBN 8303025783
Cykl: Owen Yeates
poprzednia
brak
następna
Ludzie z tamtej strony czasu
Kupisz w: Solarisnet.pl

Książka wydana pod trzema tytułami: Podwójna śmierć i Tamta strona świata. Autor cały czas optował za tytułem: Ludzie z tamtej strony świata - taki nosiło drugie wydanie. Jako autor widniał tam Owen Yeates, de facto bohater powieści.

Pierwsza książka z przygodami detektywa Owena Yeates'a (każda jest osobną powieścią powiązaną osobą głównego bohatera). Łączy w sobie kryminał w stylu R. Chandlera czy A. McLeana z fantastyką. Mamy w niej intrygi znane od najdawniejszych czasów, przewijające się przez całą historię ludzkości, zdesperowaną kobietę w potrzebie, maniaka żądnego władzy, płatnych morderców i parę innych rzeczy. A wszystko w klimacie "niedalekiej przyszłości". Oprócz tego cyniczny detektyw (Marlowe pare lat do przodu, ewentualnie Galagher Glena Cooka ale w przyszłości i bez "Fantazy"), pełen autoironii narrator z wisielczym (momentami) poczuciem humoru.

Dysponujący niezłym arsenałem odzywek i hasełek, z każdej sytuacji wychodzi cało, nie wspominając o siniakach, złamaniach itp. Tematem książki jest afera związana z podmienianiem niektórych osób, ich odpowiednikami ze świata równoległego. Duplikaty to mordercy, sadyści i inne szumowiny. Rozwikłanie całej sprawy spoczywa na barkach wspomnianego wyżej detektywa, który wcale się do tego nie kwapi, ale niema innego wyjścia.

Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 1989 Podwojna smierc.jpeg Wydawca: KAW


Projekt okładki: Wiesław Zajączkowski
ISBN 8303025783
2 2000 Ludzie z tamtej strony swiata.jpeg Wydawca: 3,49


Projekt okładki: Maciej Dębski
ISBN 8385290060
3 2008 Tamta strona swiata.jpeg Wydawca: Fabryka Słów


Projekt okładki: Marek Okoń
ISBN 9788375740097


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony