Pojedynek na słowa

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pojedynek na słowa

Connie Willis
Crosstalk

Pojedynek na slowa1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2016
I wydanie polskie 2017
Wydawca Albatros
Przekład Izabela Matuszewska
Autor okładki Katarzyna Meszka
ISBN 978-83-6578-110-9
Kupisz w: [Solarisnet.pl]

Opis

Najnowsza powieść Connie Willis, mistrzyni literatury science fiction, która w Pojedynku na słowa łączy opartą na domysłach o przyszłych osiągnięciach fabułę z błyskotliwym dowcipem w stylu Nory Ephron i P.G. Wodehouse’a.

Niedaleka przyszłość. Prosty zabieg ambulatoryjny robi prawdziwą furorę wśród zakochanych. Najnowszy wynalazek medycyny ma zwiększyć wzajemne zrozumienie między partnerami, a tym samym zbliżyć ich do siebie. Briddey Flannigan jest zachwycona, gdy jej chłopak, Trent, proponuje, by jeszcze przed ślubem poddali się zabiegowi, który scementuje ich związek. Dzięki temu staną się sobie jeszcze bliżsi. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Okazuje się, że musiało dojść do jakiejś pomyłki, bo Briddey czuje się zespolona, tyle że nie ze swoim chłopakiem.

To więcej niż dziewczyna może znieść. Ale to dopiero początek kłopotów. Briddey szybko uświadomi sobie, że nadmiar informacji nie jest niczym dobrym, a miłość i komunikacja międzyludzka są o wiele bardziej skomplikowane, niż kiedykolwiek mogłaby przypuszczać.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony