Powietrzne okręty

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Powietrzne okręty

Martha Wells
The Ships of Air

Powietrzne okrety 2006.jpg
Powietrzne okręty
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2004
I wydanie polskie 2006
Wydawca Mag
Przekład Sylwia Twardo
Autor okładki Piotr Wyskok
ISBN 8374800178
Cykl: Ile-Rien
poprzednia
Łowcy czarnoksiężników
następna
3.The Gate of Gods

Książka stanowi drugą część trylogii Upadek Ile-Rien zaliczaną do cyklu Ile-Rien.

Ile-Rien czeka nieuchronny upadek. Niegdyś kwitnący kraj stał się obecnie obiektem ataków Gardier, tajemniczego nieprzyjaciela, którego statki powietrzne pojawiają się nie wiadomo skąd i uderzają bez ostrzeżenia. Wszystkie rodzaje broni, jakie mieli w swym arsenale najlepsi czarnoksiężnicy Ile-Rien okazały się bezużyteczne, zaś te, w których wykorzystuje się magię, zostają natychmiast wykryte przez wroga i pozbawione mocy. Konwencjonalne uzbrojenie ulega autodestrukcji.

Ostatnią nadzieją oblężonego królestwa magii staje się dziecinna zabawka wykonana kiedyś dla dwunastoletniej wówczas Tremaine Valiarde przez jej wuja Arisilde, największego z czarnoksiężników Ile-Rien. Mag ten który, razem z ojcem Tremaine, Nicholasem, odkrył nadchodzące zagrożenie ze strony Gardier i stał się równocześnie ich pierwszą ofiarą, zdążył przekazać kuli moc pokonania najeźdźcy. Jednak teraz urządzenie to znalazło się w rękach młodej kobiety, nie posiadającej ani odpowiedniej wiedzy, ani umiejętności, które pozwoliłby jej skorzystać z tej magicznej potęgi.

Pierwsze próby dają katastrofalne rezultaty, gdyż dziewczyna trafia do innego świata, różniącego się od tego, w którym do tej pory żyła. Nie ma tu tak silnej magii jak w Ile-Rien, ale szlachetni wojownicy walczą ze złymi czarnoksiężnikami, wygłodniałe demony krążą w poszukiwaniu żeru, a Gardier szykują się do kolejnych ataków.

Tremaine musi poznać tajemnice kuli i wykorzystać jej magię zanim zakończy się powolny proces budzenia się zła, a jej śiat zostanie całkowicie zniszczony.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony