Powstanie (Tregillis)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Powstanie

Ian Tregillis
The Rising

Powstanie Tregillis1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2015
I wydanie polskie 2017
Wydawca Sine Qua Non
Przekład Bartosz Czartoryski
Autor okładki Paweł Szczepaniak
Seria wydawnicza SQN Imaginatio
ISBN 978-83-7924-775-2
Cykl: Wojny alchemiczne
poprzednia
Mechaniczny
następna
Wyzwolenie (Tregillis)
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Odrodzony w ogniach zniszczonej Wielkiej Kuźni Jax rozpoczyna życie jako wolny klakier. Z wyzwoleniem wiąże się jednak ogromne brzemię. Jax pragnie wolności dla swoich mosiężnych braci i sióstr. Nadziei upatruje w na poły legendarnej królowej Mab i jej mitycznej arkadii ukrytej gdzieś daleko na północy kontynentu.

Berenice pełniła funkcję Talleyranda – szpiegmistrzyni, bohaterki dziesiątków opowieści, herosa ludu Nowej Francji. A potem popełniła błąd… Została wygnana z kraju i pochwycona przez drakońską sekretną policję zegarmistrzów. Choć jej dni zdają się policzone, nadal zamierza za wszelką cenę dążyć do odmienienia losów wojny.

Mosiężny Tron planuje znów najechać francuskie ziemie. Ostatnim bastionem Francuzów jest dotąd niezdobyta twierdza Zachodniej Marsylii. Właśnie tu do obrony przygotowuje się kapitan Hugo Longchamp. Zadanie ma wyjątkowo trudne, bo naprzeciw niestrudzonej armii mechanicznych żołnierzy może wystawić jedynie znękane i nieprzetestowane oddziały złożone w większości z kupców i rzemieślników. Sytuacja dawno nie była tak beznadziejna.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony