Prawo krwi

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Prawo krwi

Richard A. Knaak
Birthright

Prawo krwi1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2006
I wydanie polskie 2014
Wydawca Insignis
Przekład Dominika Repeczko
ISBN 978-83-63944-59-9
Cykl: Wojna grzechu
poprzednia
brak
następna
Smocze łuski
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Od zarania dziejów anielskie zastępy Królestwa Niebios oraz demoniczne hordy Płonących Piekieł pogrążone były w wiecznym konflikcie o los całego Stworzenia. Teraz ta wojna objęła także Sanktuarium – świat ludzi. Każda ze stron pragnie zdobyć ludzkość dla własnych celów. Siły dobra i zła toczą sekretną wojnę o dusze śmiertelników. Oto opowieść o Wojnie Grzechu – konflikcie, który już na zawsze zmieni przeznaczenie człowieka.

Trzy tysiące lat przed tym, jak mrok pochłonął Tristram, w niewielkiej wiosce nazwanej Seram mieszkał prosty farmer – Uldyzjan, syn Diomedesa. Nieoczekiwanie w życie Uldyzjana wkraczają siły, które raz na zawsze kładą kres jego spokojnej egzystencji. Zdumiony Uldyzjan staje się nagle centrum mrocznych wydarzeń. Niesłusznie obwiniany o brutalne morderstwo dwóch kapłanów zmuszony jest uciekać z rodzinnej wioski. Ku własnemu przerażeniu uświadamia sobie, że obudziła się w nim moc, o jakiej żadnemu człowiekowi się dotąd nie śniło. Musi zapanować nad przepełniającą go potęgą, zanim pochłonie ona całkowicie człowieczeństwo Uldyzjana.

Niezwykle oryginalna opowieść magii i miecza o odwiecznej wojnie miedzy dobrem a złem,oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej grze Blizzard Entertainment,która zdobyła miliony fanów na całym świecie.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony