Schizmą rozdarci

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Schizmą rozdarci

David Weber
By Schism Rent Asunder

Schizma rozdarci.jpeg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2008
I wydanie polskie 2011
Wydawca Rebis
Przekład Robert Szmidt
Autor okładki Stephen Youll
ISBN 978-83-7510-047-1
Cykl: Schronienie
poprzednia
Rafa Armagedonu
następna
Herezją naznaczeni
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Drugi tom cyklu SCHRONIENIE

W ciągu dziewięciu wieków od założenia nowego świata Kościół Boga Oczekiwanego stał się jedynym strażnikiem ludzkich dusz i żelazną ręką rządzi planetą zwaną Schronieniem. Jednak w końcu także przewodząca Kościołowi Grupa Czworga napotyka opór. Wyspiarskie królestwo Charisu nie uznaje ich władzy. Rękawica została rzucona i Schronieniu grozi otwarta wojna religijna, najgorsza ze wszystkich wojen.

Aby przetrwać, Charis będzie potrzebował sojuszników. Kto ośmieli się stanąć po stronie tych, którzy rzucili wyzwanie potędze i majestatowi Kościoła Boga Oczekiwanego?

Król Charisu, Cayleb ma już jednak sprzymierzeńca, którego siły nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić: tajemniczego mnicha-wojownika zwanego Merlinem, będącego w posiadaniu sekretnej wiedzy, która może ocalić Charis. Merlin jest doradcą Cayleba, jego opiekunem i przyjacielem... a także cybernetycznym awatarem młodej kobiety nazwiskiem Nimue Alban, która zgninęła na długo przed stworzeniem tego świata. Zrodzona na zniszczonej planecie Ziemia, jest jedyną osobą, która wie, dlaczego przetrwanie ludzkiej rasy zależy od wyniku wojny Charisu z Kościołem Boga Oczekującego. Wojna religijna to paskudna sprawa, ale alternatywą być może jest coś jeszcze gorszego.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony