Sigrid

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sigrid

Johanne Hildebrandt

Sigrid1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2014
I wydanie polskie 2017
Wydawca Jaguar
Przekład Bogumiła Ratajczak
Autor okładki Lonnie Hamborg
ISBN 978-83-7686-500-3
Cykl: Saga o Walhalli
poprzednia
brak
następna
brak

Opis

Młodziutka Sigrid, piękna i dumna córka wodza Skilfingów, już wie, do czego z woli bogów została przeznaczona: urodzi syna, który zostanie królem królów. W proroczym śnie widzi radosnego chłopca, a także jasnowłosego, niebieskookiego mężczyznę, ojca swojego syna, i czuje, że obu kocha nad życie. Tymczasem świadoma powinności wobec własnego rodu, ulega ojcu, który małżeństwo córki z Erykiem, królem Swithjodu, uznaje za przypieczętowanie przymierza, tak potrzebnego w czasach nieustających rodowych waśni oraz wojen.

Podróż do Swithjodu okazuje się bardzo niebezpieczna nie tylko dlatego, że wrogowie czyhają na życie Sigrid. Oto nieoczekiwanie spotyka ona młodego mężczyznę ze swojego snu – przystojnego wikinga Swena. Oboje bronią się przed miłością, która nagle na nich spada, wiedząc, że w ich przypadku jest zakazana. Mimo to ulegają wzajemnemu uczuciu i podarowują sobie niezapomniane chwile, po czym rozstają się z myślą, że jednak to nie koniec ich miłości.

Sigrid zostaje poślubiona Erykowi, Swen podejmuje wyznaczone sobie zadanie. Zamierza zmusić króla Haralda Sinozębego, by uznał go za syna, a później sięgnąć po władzę. Jednak…

Człowiek żyje po to, by wypełnić swoje przeznaczenie.

Ciężka kara czeka tych, którzy zrywają sieć bogiń losu – Urd, Verdandi, Skuld – i zakłócają porządek wszystkiego.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony