Skoczkini. Zapiski z międzygwiezdnego lotu

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Skoczkini. Zapiski z międzygwiezdnego lotu

Dominika Węcławek

Skoczkini okladka-Maciej Baranowski.jpg
Język oryginału polski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2019
Wydawca Gniazdo Światów
Autor okładki Maciej Baranowski
Ilustracje Piotr Michalak
Seria wydawnicza Biblioteka Fenixa
ISBN 978-83-951671-8-8


- Proszę sobie przypomnieć, że jeszcze sto lat ziemskich temu nikt nie myślał o tym, że garstka ludzi i wysłannik z zupełnie innej planety, wyruszy wspólnie na misję, której celem będzie spotkanie z kolejną obcą cywilizacją. Proszę sobie sprawdzić, czym dla antycznych Greków były ideały i dlaczego nigdy nie powinno się osiągnąć spełnienia. Wreszcie proszę zdać sobie sprawę z jednego! Nasza “Skoczkini” jest sunącą przez gwiezdny bezkres perfekcją, właśnie dlatego, że jest taka niedoskonała, że ma usterki. Dopóki nasze wytwory pełne są wad pozostają nasze, ludzkie...

- Aha. To ja przepraszam, może już sobie pójdę pobyć sama.

W dziwnej przyszłości pewien wyjątkowy statek zwiadowczy wyrusza w całkiem zwyczajną misję. Załoga składająca się z ludzi, nieludzi i innych dziwaków, ma jedno proste zadanie - dotrzeć do nadawców pewnej wiadomości. Niestety, w kosmosie jest zupełnie inaczej, niż myślisz… Sięgnij po zbiór reportaży, nagrań i zapisków z pokładu “Skoczkini”, by przekonać się, że podróże międzygwiezdne to nie są rurki z kremem.

Część tekstów ukazała się pierwotnie drukiem w Fenixie Antologii oraz online. Tom zawiera poprawione wersje oraz zupełnie nowy materiał.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony