Stop Prawa

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stop Prawa

Brandon Sanderson
The Alloy of Law

Stop prawa.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2011
I wydanie polskie 2012
Wydawca Mag
Przekład Anna Studniarek
Autor okładki Chris McGrath
ISBN 9788374802383
Cykl: Mistborn
poprzednia
Bohater wieków
następna
Cienie tożsamości
Kupisz w: Solarisnet.pl

Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły”, Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji.

Kelsier, Vin, Elend, Sazed, Spook i pozostali są teraz częścią historii – lub religii. Jednakże, choć nauka i technika wznoszą się na wyżyny, stara magia Allomancji i Feruchemii wciąż odgrywa rolę w odrodzonym świecie. Na pograniczu zwanym Dziczą są podstawowymi narzędziami dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy starają się zaprowadzić tam prawo i porządek.

Jednym z nich jest Waxillium Ladrian, rzadki Podwójny, który dzięki Allomancji może Odpychać metale, a dzięki Feruchemii zmniejszać lub zwiększać swój ciężar. Po dwudziestu latach spędzonych w Dziczy, Wax został zmuszony przez rodzinną tragedię do powrotu do stolicy Elendel. Z dużą niechęcią musi odłożyć broń i przyjąć obowiązki przynależne głowie arystokratycznego rodu. W każdym razie tak mu się wydaje, do chwili, gdy boleśnie przekonuje się, że posiadłości i eleganckie ulice miasta mogą kryć w sobie większe niebezpieczeństwa niż piaszczyste równiny Dziczy.


Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2012 Stop prawa.jpg Wydawca: Mag


Projekt okładki: Chris McGrath
ISBN 9788374802383
Anna Studniarek
2 2016 Stopprawa2.jpg Wydawca: Mag
oprawa twarda

Projekt okładki: Dominik Broniek
ISBN 9788374806275
Anna Studniarek


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony