Strzała Kusziela

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Strzała Kusziela

Jacqueline Carey
Kushiel's Dart

Strzala Kusziela1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2001
I wydanie polskie 2004
Wydawca Mag
Przekład Maria Gębicka-Frąc
Autor okładki John Jude Palancar
Seria wydawnicza Andrzej Sapkowski przedstawia
ISBN 83-89004-81-X
Cykl: Dziedzictwo Kusziela
poprzednia
brak
następna
Wybranka Kusziela
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Terre d'Ange to kraj niedościgłego piękna i wdzięku. Legenda mówi, że odkryli go aniołowie i ujęci jego urodą, dali początek ludowi, który żyje według prostej zasady: Kochaj tak, jak wola twoja.

Fedra nó Delaunay urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku. Jako dziecko została sprzedana do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją Anafiel Delaunay, szlachcic wypełniający wyjątkową misję i pierwszy człowiek, który poznał się na jej naturze: osoba trafiona Strzałą Kushiela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.

Fedra odbiera wszechstronne wykształcenie i opanowuje sztuki alkowy, ale przede wszystkim uczy się obserwowania, zapamiętywania i analizowania. Będąc niezrównaną kurtyzaną, jest również utalentowanym szpiegiem. Odkrywa spisek, który może wstrząsnąć posadami jej ojczyzny. Zdrada wytycza jej drogę, a miłość i honor każą jej na nią wstąpić. Kolejne wypadki doprowadzają ją na skraj rozpaczy... a nawet dalej. Pełen nienawiści przyjaciel, kochający wróg, umiłowany zabójca - w tym świecie wszyscy mogą nosić tę samą olśniewającą maskę, w tym świecie Fedra będzie mieć wyłącznie jedną szansę, żeby ocalić to wszystko, co jest jej drogie.

Osadzona w świecie przebiegłych poetów, śmiertelnie groźnych dworzan, bohaterskich zdrajców i iście makiawelicznych łotrostw, to powieść o szlachetności, przepychu, poświęceniu, zdradzie i głębokiej konspiracji. Od czasu Diuny nie było epopei na miarę Strzały Kushiela - epickiej opowieści o gwałtownej śmierci starej epoki i narodzinach nowej.


Strzała Kusziela
Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2004 Strzala Kusziela1.jpg Wydawca: Mag

Seria: Andrzej Sapkowski przedstawia
Projekt okładki: John Jude Palancar
ISBN 83-89004-81-X
Maria Gębicka-Frąc
2 2011 Strzala Kusziela2.jpg Wydawca: Mag


Projekt okładki: John Jude Palancar
ISBN 978-83-8900-481-9
Maria Gębicka-Frąc


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony