Terry Goodkind

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Terry Goodkind
Terry Goodkind.jpg
Data i miejsce urodzenia 1948
Omaha
Narodowość USA
Ważne dzieła Miecz Prawdy
Strona domowa

Terry Goodkind (ur. 1948 w Omaha) – amerykański pisarz fantasy. Autor serii fantasy Miecz Prawdy, która, według danych z 2008 roku, została sprzedana w około 25 milionach egzemplarzy.

Goodkind urodził się w największym mieście stanu Nebraska, Omaha. W młodości uczęszczał do szkoły plastycznej. W 1983 przeprowadził się do domu w lesie. Wysoko ceni sobie swoją prywatność, dlatego nie wiadomo dokładnie, gdzie mieszka, poza ogólną informacją, że w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Zadebiutował w 1994 roku książką Pierwsze prawo magii. Jako debiutujący pisarz zainkasował za swoją książkę rekordową sumę 275 000$.

Seria Miecz Prawdy opowiada dzieje Richarda Cyphera znanego również jako Richard Rahl; Kahlan Amnell oraz czarodzieja Zeddicusa Z'ul Zorandera. Richard wiedzie spokojne, proste życie leśnego przewodnika, do czasu, gdy jego ojciec George Cypher zostaje zamordowany. Od tego momentu jego świat zostaje wywrócony do góry nogami, a to tylko przedsmak tego co ma się wydarzyć. W miesiąc później podczas jednej ze swych wędrówek po lasach pomaga pewnej nieznajomej dziewczynie ściganej przez czterech mężczyzn. Zostaje w ten sposób wplątany w wielką intrygę o rządy nad jego światem.

W Polsce autor jest doskonale znany, nakładem Rebisu ukazały się wszystkie jego książki.

Spis treści

Sword of Truth Universe

cykl Miecz Prawdy

Powieści

Chapterbooks

  • Debt of Bones (2001)

Źródło

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony