Trud i cierpienie

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Trud i cierpienie

David Weber
Midst Toil and Tribulation

Trud i cierpienie.jpeg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2012
I wydanie polskie 2014
Wydawca Rebis
Przekład Robert J. Szmidt
Autor okładki Stephen Youll
ISBN 978-83-7818-575-8
Cykl: Schronienie
poprzednia
Fundamenty wiary
następna
Niczym potężna armia
Kupisz w: Solarisnet.pl


Wojna domowa z religijnymi fanatykami, głód i chaos – jak zapobiec upadkowi republiki? Kościół Boga Oczekiwanego panował niepodzielnie nad wszystkimi domenami Schronienia. Po wielu stuleciach zastoju wyspiarskie królestwo Charisu zaczęło kwestionować edykty Kościoła Matki – zachęcane do tego przez tajemniczego mnicha-wojownika Merlina Athrawesa.

Ogłoszenie przez Charis deklaracji niepodległości wywołuje krwawy konflikt, a Republika Siddarmarku pogrąża się w chaosie. Bunt przeciw Lordowi Protektorowi doprowadza do wojny domowej.

Cesarz Cayleb z Charisu, jego żona Sharleyan i zaufany Merlin Athrawes próbują ocalić dawną republikę od głodu, posyłając z transportami żywności kolejne oddziały wojska, mające pokonać „ochotników” przybywających do Siddarmarku z sąsiednich Ziem Świątynnych. Sytuacja wewnątrz Świątyni jest równie skomplikowana. Z jednej strony buntowników wychwala się za twardą postawę wobec schizmy, z drugiej podnosi się coraz więcej głosów krytyki ze strony tych, którzy pamiętają, że istnienie Kościoła Matki zależy w dużym stopniu od danin pobieranych w bogatej ongiś republice… i którzy zaczynają się zastanawiać, do czego doprowadzi głód panujący na tamtych ziemiach.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony