Utracona historia

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Utracona historia

Mary Gentle
A Secret History

Utracona historia1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1999
I wydanie polskie 2005
Wydawca Zysk
Przekład Zbigniew T. Gieniewski
Autor okładki Jarosław Słowiński
ISBN 83-7298-649-5
Cykl: Księgi Aszy
poprzednia
brak
następna
Hegemonia Kartaginy
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Dzieje królestwa na Ziemi, które było i nie było, i życia jego największej wojowniczki.

W połowie XV wieku Burgundia była klejnotem Europy; bogata i potężna, bezsprzecznie stanowiła centrum świata, który jeszcze nie wkroczył w epokę cywilizacji.

W tej epoce wojen i szaleństwa żyła Asza. Urodzona w burzliwych czasach, dorastając w błocie żołnierskiego obozowiska, w wieku zaledwie ośmiu lat zabiła dwóch dorosłych mężczyzn. Była piękna, pomimo zeszpeconej szramami twarzy. Jeszcze przed ukończeniem dwudziestu lat stanęła na czele potężnej armii najemników. Słuchając świętego głosu, zwyciężała w krwawych bitwach i osiągnęła pozycję, jakiej nie zdobyli nawet najsławniejsi bohaterowie legend.

W czasach gdy imperia i sojusze bezustannie się zmieniały, gdy obok Chrystusa powszechnie czczony był byk Mitry, z Afryki nadciągnęła wielka chmura, która zakryła słońce: przybyli Wizygoci ze swymi straszliwymi machinami, napędzanymi magiczną siłą, stworzoną przez jakąś – do dziś nieznaną – wiedzę. Całą swoją niepowstrzymywalną potęgą ruszyli ku bogatej Burgundii, prowadząc cywilizację w nieznanym i nieoczekiwanym kierunku. Wraz ich najazdem narodziła się na popielisku Przeznaczenia niezrównana wojowniczka, zdobywając się na czyny, których nikt by się nie spodziewał po kobiecie.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony