Wieczna noc

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wieczna noc

Guillermo del Toro & Chuck Hogan
The Night Eternal

Wieczna noc deltoro1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2011
I wydanie polskie 2018
Wydawca Zysk
Przekład Robert P. Lipski
Autor okładki Anna M. Damasiewicz
ISBN 978-83-8116-354-5
Cykl: Trylogia Wirus
poprzednia
Upadek (del Toro)
następna
brak
Kupisz w: [Solarisnet.pl]

Opis

Najbardziej przerażająca książka o wampirach w ostatniej dekadzie

Nastał nowy początek. Kiedy miejsce pochodzenia ostatniego z Pradawnych zostało zniszczone, stare wampiry przestały istnieć, podobnie jak dawny porządek świata.

Stany Zjednoczone pogrążone są w kompletnym chaosie. Na Ziemi przez większość dnia panuje ciemność. Na ulicach próżno szukać zdrowych ludzi – wampiry pod przewodnictwem Mistrza stworzyły własny reżim, którego rządy diametralnie różnią się od wszystkiego, co człowiek znał do momentu uaktywnienia się śmiertelnego wirusa. Ludzie zamykani są w obozach koncentracyjnych wzorowanych na tych nazistowskich z II wojny światowej i sprowadzeni do roli bydła rzeźnego i dawców krwi.

Grupka ocalałych – epidemiolog Ephraim Goodweather, lekarka Nora Martinez, szczurołap Wasilij Fet wraz z kilkoma towarzyszami, starają się ocalić świat. Wiedzą, czego pragnie władca wampirów. Znają jego zamiary. Znają też jego potężną moc. A także sojuszników spośród garstki nieprzemienionych w strzygi ludzi.

Dysponując zawierającą tajemnicę pochodzenia Mistrza księgą Occido Lumen, bohaterowie dążą do unicestwienia potwora i do przywrócenia ładu na Ziemi. Eph Goodweather ma dodatkowy motyw – musi uratować syna, którego Mistrz nie przemienił jeszcze w strzygę, Cel jest ambitny, szanse niewielkie, a potęga Mistrza coraz większa.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony