Zbudzone furie

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zbudzone furie

Richard Morgan
Woken Furies

Zbudzone furie.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2005
I wydanie polskie 2006
Wydawca Isa
Przekład Marek Pawelec
ISBN 8374181141
Cykl: Takeshi Kovacs
poprzednia
Upadek aniołów
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl


Takeshi Kovacs wrócił do domu. Na Świat Harlana. Oceaniczną planetę, gdzie tylko 5% powierzchni wystaje nad niebezpieczne i nieprzewidywalne morza. I gdzie próba wzbicia się nad chmury czymś bardziej zaawansowanym technicznie od śmigłowca kończy się zestrzeleniem przez platformy orbitalne Marsjan.

Lecz śmierć nie czyha tylko w morzach i na niebie. Na ziemi, od tropikalnych plaż i bagien Kossutha do lodowatych, rojących się od maszyn pustkowi Nowego Hokkaido utracone zostały z trudem wywalczone zdobycze quellistowskiej rewolucji. Wszystko kontrolują Pierwsze Rodziny, korporacje i yakuza.

Wiedziony pragnieniem zemsty za utraconą miłość Kovacs trafia w wir intryg politycznych i technologicznych tajemnic, które niosą ze sobą zbudzone duchy Świata Harlana i jego własnej, brutalnej przeszłości. Krążą pogłoski, że Quellcrista Falconer powstała z martwych, a na zlecenie Pierwszych Rodzin poluje na nią bezlitosny młody Emisariusz Kovacs, który spędził w przechowalni dwieście lat i nie zamierza dzielić się życiem z wypalonym, podstarzałym i zbrukanym przestępstwami sobą. Wokół pełno gangsterów, łowców nagród, sekt religijnych i rewolucjonistów, z których każdy chce uszczknąć coś dla siebie – z czego? Tego właśnie próbuje dojść Kovacs. Wśród narastającego chaosu tylko jedno jest jasne – w którymś momencie ktoś, kto nazywa się Takeshi Kovacs, będzie musiał zginąć. Na dobre.

Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2004 Zbudzone furie.jpg Wydawca: Isa
oprawa twarda

Projekt okładki: Łukasz Mrozek
ISBN 8374181141
Marek Pawelec
2 2005 Zbudzone furie.jpg Wydawca: Isa
oprawa broszurowa

Projekt okładki: Łukasz Mrozek
ISBN 9788374181549
Marek Pawelec
3 2018 Zbudzonefurie2.jpg Wydawca: Mag
oprawa twarda

Projekt okładki: Dark Crayon
ISBN 9788374809252
Marek Pawelec


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony