Zwycięzca bierze wszystko

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zwycięzca bierze wszystko

Simon R. Green
Winner Takes All

Zwyciezca bierze wszystko1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1990
I wydanie polskie 2004
Wydawca Zysk
Przekład Iwona Michałowska
ISBN 83-7298-595-2
Cykl: Strażnicy Przystani
poprzednia
Hawk i Fischer
następna
Bogobójca

Opis

Drugi tom serii „Strażnicy Przystani” – przygód Hawka i Fisher, w którym każda książka jest zamkniętą całością, a łączy je tylko miejsce akcji i postacie głównych bohaterów.

Każde miasto posiada swoje ulubione krwawe sporty. Niektóre preferują tradycyjne pojedynki zapaśnicze lub bokserskie, inne zaspokajają żądzę krwi gawiedzi w starciach gladiatorów na arenie. Przystań lubuje się w sporcie najkrwawszym i najbrutalniejszym ze wszystkich – w polityce.

W mrocznym mieście zwanym przez pomyłkę Przystanią trwa wieczna wojna prawa z bezprawiem. Hawk i Fisher – partnerzy w życiu i na służbie, naznaczeni bliznami stróże kruchego porządku zwalczają zbrodnię toporem, mieczem i sztyletem. Przystań to szczególne miasto – przesycone złem, zamieszkane przez czarowników, demony i złodziei; miasto, w którym wszystko jest na sprzedaż… z wyjątkiem sprawiedliwości.

W chaosie zaklęć policyjne małżeństwo o szybkich ostrzach i ciętych językach próbuje oczyszczać zbrukaną duszę miasta. Razem potrafią zwalczyć wszelkie zło… niekiedy pomagając sobie magią.

Wojna ze zbrodnią nie ma końca.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony