Śląkfa

Z encyklopediafantastyki.pl
Wersja P.zawada (dyskusja | edycje) z dnia 10:57, 25 cze 2019
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Laureaci Śląkfy

Lista laureatów Śląkfy, przyznawanej przez Śląski Klub Fantastyki w trzech kategoriach.

Rok Twórca Wydawca Fan
1984 Juliusz Machulski Jacek Rodek nie przyznano
1985 Janusz A. Zajdel Jerzy Łuczak (TV Katowice) Rafał Surmacz
1986 Marek Baraniecki Wiktor Bukato (Alfa) Robert Szmidt
1987 nie przyznano Wiktor Bukato (Alfa) Janusz Rumak
1988 Stanisław Lem Mirosław Kowalski (Iskry) Krzysztof Papierkowski
1989 Edmund Wnuk-Lipiński Wiktor Bukato (Alfa) nie przyznano
1990 Andrzej Sapkowski Lech Jęczmyk (Fantastyka) Wacław Kozubski i Grzegorz Kozubski
1991 Rafał A. Ziemkiewicz Zbigniew Foniok (Amber) Wojciech Sedeńko
1992 Piotr W. Cholewa (nie przyjął nagrody) Tomasz Kołodziejczak i Dariusz Zientalak Jr nie przyznano
1993 Andrzej Sapkowski Jacek Foromański (Phantom Press) Anna Papierkowska
1994 Feliks W. Kres Tadeusz Zysk (Rebis) nie przyznano
1995 Eugeniusz Dębski Jacek Rodek (MAG)
1996 nie przyznano Mirosław Kowalski (Nowa) Tomasz Kołodziejczak
1997 Marek S. Huberath Dorota Malinowska (Prószyński i S-ka) Kazimierz Kielarski
1998 Ewa Białołęcka Andrzej Miszkurka (MAG) Zbigniew Żygadło
1999 Rafał A. Ziemkiewicz Zbigniew Foniok (Amber) Stanisław Strelnik
2000 Marek S. Huberath Mirosław Kowalski (SuperNOWA) Witold Siekierzyński
2001 Jacek Dukaj Marcin Iwiński (CD Projekt) Marcin Grygiel
2002 Feliks W. Kres Andrzej Miszkurka (MAG) Sylwia Żabińska
2003 Tomasz Bagiński Tomasz Kołodziejczak (Egmont) Ryszard Derdziński i Tomasz Gubała
2004 Wit Szostak Anna Brzezińska i Edyta Szulc (Runa) Szymon Sokół
2005 Wit Szostak Anita Kasperek (Wydawnictwo Literackie) Artur Długosz i Konrad R. Wągrowski
2006 Jarosław Grzędowicz Stanisław Rosiek (wydawnictwo słowo/obraz terytoria) Joanna Słupek
2007 Maja Lidia Kossakowska Andrzej Miszkurka (MAG) Jarosław Florczak
2008 Jacek Dukaj CD Projekt Witold Siekierzyński, Andrzej Lechowicz, Wawrzyniec Bakalarski i Paweł Potakowski (Organizacja Polconu 2007 w Warszawie)
2009 Tomasz Minkiewicz i Bartosz Minkiewicz Wojciech Orliński (Agora SA) Waldemar Gruszczyński i Mamert Janion (Organizacja Polconu 2008 w Zielonej Górze)
2010 Jacek Dukaj i Jakub Jabłoński Michał Stachyra i Maciej Zasowski Paweł Dembowski
2011 Wit Szostak Rafał Kosik i Katarzyna Sienkiewicz-Kosik (Powergraph) Adam Santorski (501 Legion)
2012 Jakub Małecki Adam Badowski (CD Projekt) Konrad Wągrowski (Esensja)
2013 Ireneusz Konior Marcin Beme (Audioteka) Daniel Zalewski (Ulice Ankh Morpork)
2014 Andrzej Sapkowski Paweł Dembowski, Michał Michalski i Tomasz Stachewicz (BookRage) Piotr Derkacz (Druga Era)
2015 Aleksander Tukaj i Mikołaj Wicher Ignacy Trzewiczek Wojciech Rzadek
2016 Dariusz Kocurek Dastin Wawrzyniak (Agencja 5 Żywiołów) Andrzej Zimniak
2017 Jakub Różalski Dariusz Waszkiewicz (Galakta) Elin Kamińska (Smokopolitan)
2018 Jan Jurkowski i Marek Hucz (Grupa Filmowa Darwin) Michał Szolc (Storytel) Jacek Falejczyk (Zew Zajdla)
2019 Piotr Cieśliński Piotr Milewski i Mikołaj Wicher Maciej Pitala

Laureaci Złotej Śląkfy

Lista laureatów Złotej Śląkfy, przyznawanej przez Śląski Klub Fantastyki za szczególne zasługi.

Rok Twórca Za
2007 Bogusław Gwozdecki i Krzysztof Papierkowski Za organizację NORDCONÓW
2014 Bogusław Gwozdecki Za całokształt działalności na rzecz fandomu
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony