Anielski ogień

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anielski ogień

Courtney Allison Moulton
Angelfire

Anielski ogien1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2011
I wydanie polskie 2011
Wydawca Bukowy Las
Przekład Paweł Kruk
ISBN 978-83-62478-42-2
Cykl: Anielski ogień (cykl)
poprzednia
brak
następna
Wings of the Wicked
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Powieść z żywiołową akcją, niesamowitymi scenami walki i silną bohaterką, która świetnie włada starożytną bronią. Ellie jest współczesną, trochę rozpuszczoną dziewczyną, która nie przepada za szkołą, za to lubi imprezy i modne ubrania. Martwi się kłótniami rodziców i kiepskimi stopniami. Do czasu.

Najpierw pojawiają się koszmary. Każdej nocy Ellie dręczą przerażające sny o monstrualnych potworach, które polują na nią i ją zabijają.

Potem przychodzą wspomnienia. Odległe czasy, nieznane miejsca… Kiedy Ellie spotyka Willa, odnosi wrażenie, że coś sobie przypomina, że jej dusza zna go od wieków, lecz nie potrafi tego uchwycić pamięcią. W prezencie na siedemnaste urodziny Ellie dostaje luksusowy samochód. Ale też w dniu urodzin tajemniczy Will uświadamia jej, kim tak naprawdę jest i jaką rolę odgrywa w odwiecznej wojnie dobra ze złem. Budzi w Ellie jej moc.

Od tej chwili to ona musi polować. Walczyć na śmierć i życie z istotami, które czyhają na nią w ciemności. To kosiarze, potworne istoty pożerające ludzkie ciała i przynoszące zagładę duszom. Ellie jest dzielną wojowniczką, jednak by przetrwać walkę aniołów z upadłymi, musi poznać prawdę o swoich poprzednich wcieleniach, tajemnice, które mogą okazać się zbyt straszne, by je unieść.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony