Arka odkupienia

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Arka odkupienia

Alastair Reynolds
Redemption Ark

Arka odkupienia1.jpg
wydanie w 2 wol.: Zdrada, Wyścig
Arka odkupienia2.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 2003
I wydanie polskie 2007
Wydawca Mag
Przekład Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski
Autor okładki Chris Moore
ISBN 9788374800426
ISBN 9788374800488
Cykl: Kosmiczna apokalipsa
poprzednia
Migotliwa wstęga
następna
Otchłań rozgrzeszenia


Czas: początki dwudziestego siódmego wieku. Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki.

Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców – pewnego odłamu ludzi, uczestników zbiorowej świadomości, zbudowanej na modłę ula.

Czterysta lat później, w końcowej fazie brutalnej wojny międzyplanetarnej, coś wywołało panikę wśród tajnego kierownictwa Hybrydowców. Gdy zrozumiano przyczynę nowego zagrożenia, Clavain planuje ponowną ucieczkę. Szuka dawno zaginionej infernalnej broni, która może wpłynąć na bieg wydarzeń. Wraz z grupą sprzymierzeńców Clavain leci na Resurgam – kolonię archeologiczną, która przeżywa kryzys. Dla dobra ludzkości zamierza odzyskać broń. Jego rozgoryczona rywalka Skade postawiła sobie inny cel i by go zrealizować, gotowa jest zmienić nawet samą rzeczywistość. Clavain ma jednak poważniejsze problemy: ktoś przejął kontrolę nad bronią i ma własne, bardzo konkretne plany – to triumwir Volyova, uznana za wojennego przestępcę po tym, czego dokonała w „Przestrzeni objawienia”. Ale broń również nie jest pozbawiona własnej woli...

Wydanie w 2 woluminach o podtytułach: Zdrada, Wyścig

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony