Aru Shah i koniec czasu

Z encyklopediafantastyki.pl
(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
J.piszczek (dyskusja | edycje)
(Utworzył nową stronę „{{Książka | tytuł = Aru Shah i koniec czasu | autor = Roshani Chokshi | autor2 = | autor3 = | redaktor = | r...”)

Aktualna wersja na dzień 19:46, 13 sie 2019

Aru Shah i koniec czasu

Roshani Chokshi
Aru Shah and the End of Time

Aru shah i koniec czasu1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2018
I wydanie polskie 2018
Wydawca Galeria Książki
Przekład Agnieszka Fulińska
Seria wydawnicza Rick Riordan przedstawia
ISBN 978-83-65534-82-8
Cykl: Kroniki Pandawów
poprzednia
brak
następna
Aru Shah i pieśń śmierci

ARU SHAH ma tendencję do naciągania prawdy – robi to, by zyskać sympatię w prywatnej szkole, do której uczęszcza. Kiedy jej koledzy z klasy latają prywatnymi odrzutowcami na egzotyczne wakacje, ona spędza wolny czas w Muzeum Starożytnej Sztuki i Kultury Indyjskiej, którego kustoszem jest jej mama. Czy to zatem dziwne, że Aru zmyśla opowieści o tym, że pochodzi z rodziny królewskiej, podróżuje do Paryża i ma własnego szofera?

Pewnego dnia trójka jej kolegów zjawia się w domu Aru, żeby przyłapać ją na kłamstwie. Nie wierzą w jej opowieść o tym, że znajdująca się w muzeum lampa Bharaty jest przeklęta, wyzywają więc Aru, by to udowodniła. „Zapalę ją tylko na moment” – myśli Aru. A potem już nigdy przenigdy nie będzie łgać.

Ale zapalenie lampy rodzi poważne konsekwencje. Aru niechcący uwalnia Śpiącego, starożytnego demona, który planuje obudzić Boga Zniszczenia. Jej koledzy i mama zostają zamrożeni, a Aru musi ich uratować.

Jedynym sposobem na to, żeby powstrzymać demona, jest odnaleźć legendarnych braci Pandawów i złożyć wizytę w Królestwie Śmierci. Ale jak dziewczynka w piżamie ze Spider-Manem ma tego wszystkiego dokonać?

Percy Jackson spotyka Czarodziejkę z Księżyca w powieści, która rozpoczyna cykl „Rick Riordan Przedstawia” i jest zwariowaną – zwariowanie zabawną – historią opartą na mitologii hinduskiej.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony