Broń Chaosu

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Broń Chaosu

Colin Kapp
The Chaos Weapon

Bron chaosu.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 1977
I wydanie polskie 1993
Wydawca Temark
Przekład Stefania Szczurkowska
ISBN 838524137X
Cykl: Chaos
poprzednia
Formy Chaosu
następna
brak


Pierwsze wydanie w czasopiśmie - Fantastyka 01 (40) 1986, Fantastyka 02 (41) 1986 i Fantastyka 03 (42) 1986.

Od pewnego czasu najwybitniejsze umysły ludzkości zaczęły niepokojąco często padać ofiarą trzęsień ziemi, uderzeń meteorytów, burz tachionowych - najzupełniej naturalnych klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadków.

Dyrektor Centrum Chaosu powiedział: Wszystkie dowody wskazują na to, że istnieje urządzenie, za pomocą którego można zmieniać prawdopodobieństwo. Z braku lepszego określenia nazwijmy je Bronią Chaosu. Ktoś, gdzieś, usilnie stara się cofnąć nas w rozwoju. Jeżeli nie znajdziemy Broni Chaosu i nie zniszczymy jej, ona zniszczy nas!

Nadinspektor Jym Wildheit, wraz z młodziutką, lecz bardzo groźną dziewczyną-zmysłowcem oraz niewidzialnym, wczepionym w jego ramię bóstwem, otrzymał zadanie - odnaleźć i zniszczyć to dziwne, zakłócające prawdopodobieństwo urządzenie, które teraz zagrażało całej galaktyce.

Jednak Broni Chaosu nie można było znaleźć nigdzie we Wszechświecie - przynajmniej nie w tym Wszechświecie. A to był tylko jeden z wielu, bardzo wielu problemów, przed którym stanął nadinspektor Wildheit...

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony