Coś (2011)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Coś (2011)

Matthijs van Heijningen Jr.
The Thing

Cos 2011.jpg
Scenariusz: Eric Heisserer
Muzyka: Marco Beltrami
Zdjęcia: Michel Abramowicz
Występują: Mary Elizabeth Winstead
Joel Edgerton
Ulrich Thomsen
Adewale Akinnuoye-Agbaje
Eric Christian Olsen
Trond Espen Seim
Produkcja: USA
Kanada
Typ film
Gatunek horror, science fiction
Czas 103 min.

Coś (ang. The Thing) – amerykańsko-kanadyjski horror 2011 roku. Prequel klasycznego projektu Johna Carpentera o tym samym tytule, również oparty na motywach powieści Who Goes There? autorstwa Johna W. Campbella.

Spis treści

Fabuła

Paleontolog Kate Lloyd (Mary Elizabeth Winstead), która przybyła na Antarktydę biorąc udział w wyprawie życia, dołącza do ekipy norweskich naukowców, którzy natknęli się na statek kosmiczny obcych. Wkrótce dziewczyna odkrywa organizm, który wydaje się być martwy od lat. Okazuje się jednak, że to coś właśnie budzi się do życia. Kiedy prosty eksperyment uwalnia obcego z jego lodowej pułapki, Kate musi wraz z pilotem Carterem (Joel Edgerton) powstrzymać potwora, który potrafi naśladować wszystko czego dotknie.

Nagrody i nominacje

  • Saturny 2012
    • Najlepszy horror / thiller (nominacja)
    • Najlepsza charakteryzacja (nominacja)

Ciekawostki

  • Kiedy w filmie po raz pierwszy poznajemy postać Kate Lloyd (Mary Elizabeth Winstead), bada coś, co jest bardzo podobne do potwora, który powstał z psa w filmie Coś z 1982 roku.
  • Czerwony topór, który używa Carter (Joel Edgerton), a ostatecznie wbija go w ścianę, jest tam nadal widoczny, gdy Amerykanie przybywają do norweskiego obozu w filmie Johna Carpentera z 1982 roku.
  • Scena kończąca film, gdy Lars ze swoim kolegą gonią psa helikopterem z zamiarem zastrzelenia go, jest sceną która otwiera film Johna Carpentera z 1982 roku.

Źródło

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony