Cyborg (film)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cyborg (1989)

Albert Pyun


Cyborg.jpg
Scenariusz: Kitty Chalmers
Muzyka: Kevin Bassinson
Zdjęcia: Philip Alan Waters
Występują: Jean-Claude Van Damme
Ralf Moeller
Matt McColm
Deborah Richter
Vincent Klyn
Produkcja: USA
Typ film
Gatunek science fiction
Czas 86 min.

Cyborg amerykański film science fiction z 1989 roku.

Fabuła

Po całkowitym upadku ekonomicznym, wstrząsana aktami przemocy i nasilającej się przestępczości Ameryka XXI wieku tonie w anarchii i chaosie, a ludzi dziesiątkuje szerząca się śmiertelna plaga. Jedynie Pearl Prophet, piękna pół kobieta, pół robot posiada dostateczną wiedzę, by przygotować szczepionkę zapobiegającą degeneracji ludzkości. Zostaje jednak porwana przez siejących grozę i postrach Piratów, którzy chcą zachować antidotum tylko dla siebie i całkowicie zawładnąć światem. Jedynie pełen determinacji i woli walki Gibson Rickenbacker dzięki swym niezwykłym umiejętnościom może uwolnić Pearl i uratować to, co jeszcze pozostało z cywilizacji.

Ciekawostki

  • Kaskader występujący w filmie Cyborg stracił wzrok, gdyż w jednej ze scen Van Damme przypadkowo uderzył go szpikulcem w oko. Jean-Claude, pozwany do sądu, zapłacił za swój uczynek blisko pół miliona dolarów.
  • Imiona i nazwiska bohaterów takich jak: Gibson Rickenbacker, Nady Simmons, Fender Tremolo, Marshall Strat i Pearl Prophet przypisane są także nazwom muzycznych instrumentów i manufaktur.
  • W filmie wykorzystano gotowe kostiumy i scenografię do anulowanego sequela filmu "Masters of the Universe".
  • Pistolet używany przez Gibsona Rickenbackera, to pistolet paintballowy Tipman SMG-60-tych. Możemy to zauważyć, gdy w opuszczonej fabryce Rickenbacker biegnie za śmietnik i odkręca wymienną butlę CO2, a następnie umieszcza w tym miejscu inną, symulując tym samym przeładowanie broni.

Źródło

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony