Czarny kodeks

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Czarny kodeks

Marianne de Pierres
Code Noir

Czarny kodeks.jpg
Czarny kodeks
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2004
I wydanie polskie 2006
Wydawca Solaris
Przekład Dariusz Kopociński
ISBN 9788389951434
Cykl: Parrish Plessis
poprzednia
Pasożyt
następna
Totalna awaria systemu
Kupisz w: Solarisnet.pl

Drugi tom cyklu o przygodach Parrish Plessis.

Trójka to miejsce, w którym obłuda i zdrada są na porządku dziennym, podobnie jak zbrodnia i gwałt. Parrish Plessis żyje w takim świecie, należąc do Wspólnoty. Wykroiła w gąszczu slumsów własne terytorium, a niedawno zabiła zmiennokształtnego. Ale Parrish, jedyna osoba w Trójce zdolna do ludzkich uczuć, ma kłopot. Zlecono jej zadanie z rodzaju niewykonalnych, a w dodatku zżera ją od wewnątrz pasożyt.

To obcy spoza świata, żywiący się adrenaliną i popychający swego nosiciela do ryzykownych zagrań i aktów przemocy. Plessis musi mocno się starać, by nie stać się krwiożerczą bestią. Pasożyt powoli wygrywa, ale Parrish wie, że nagrodą za wykonanie zadania jest szansa na pokonanie obcego.

Poza tym bohaterka ma jeszcze ma jeszcze inne zadania, ludzie w nią wierzą – Muenowie traktują ją jak swoją boginię i mesjasza, a bezdomne dzieciaki, nosiciele broni biologicznej, też na nią bardzo liczą. Wojna, która dobiegła końca w Trójce, przyniosła Parrish Plessis spore łupy. Kłopot w tym, że z władzą i terytorium wiąże się odpowiedzialność. Są też zobowiązania. Takie jak dług krwi wobec tajemniczej i groźnej Wspólnoty Coomera. To z jej polecenia Parrish ma wyruszyć na misję ratunkową w samo serce techno-mroku, do plugawego miasta Dis. W nagrodę będzie mogła dalej żyć. Zakładając, że wróci z wyprawy.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony