Dolina niesamowitości

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dolina niesamowitości

Anna Nieznaj

Dolina niesamowitosci.jpg
Język oryginału polski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2021
Wydawca SQN
Autor okładki Paweł Szczepanik
Seria wydawnicza SQN Originals
ISBN 978-83-8210-203-1
Cykl: Czarne Koty
poprzednia
Błąd warunkowania
następna
brak


Opis

Zwierzę w nas boi się tego co nieuchwytnie inne

Kiedy nieludzkie staje się zbyt podobne do człowieka, zamiast sympatii zaczyna budzić lęk

Lubimy czasem wyobrażać sobie alternatywne wersje historii, w których Rzeczpospolita pozostaje mocarstwem. A co powiecie na marzenie o postnowoczesnej przyszłości, gdzie Polska jest zwykłym krajem otoczonym przez przyjaznych sąsiadów?

Z Unii nikt się nie wypisywał, a jeszcze dołączyli nowi. Wielkie kryzysy XXI wieku zdarzyły się gdzieś daleko: w USA, Kalifacie Rijadzkim czy na chińskiej Syberii. Chodniki w UE są czyste, obywatele zamożni, lecz pobór do wojska obowiązkowy.

Trzydzieści lat temu, w czasach grozy po Nuklearnej Masadzie, grupa oficerów dostała propozycję: układ nerwowy ich przyszłych dzieci może zostać zmodyfikowany genetycznie. Marzenie o agentach idealnych wydawało się na wyciągnięcie ręki: odmienne działanie mózgu i zmysłów stanowiłoby gwarancję wygranej w światowym biotechnologicznym wyścigu zbrojeń.

Czarne Koty – unijni szpiedzy GMO – próbują wtopić się w społeczeństwo, które ich sobie opłaciło w podatkach. W armii, rodzinach, wielkich miastach kuszących zapachem ludzkich emocji. Czy chcielibyście, żeby któreś z Waszych prawnuków urodziło się Kotem?

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony